Деякі питання реалізації експериментального проекту з організації надання комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості в територіальних громадах
Тип: Постанова Кабінету Міністрів України; Порядок
Видавник: Кабінет Міністрів України
Номер: 1505-2025-п
Прийнято: 2025-11-19
Чинна редакція від: 2026-03-11
Стан: in_force
Rada ID: 1505-2025-%D0%BF
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 19 листопада 2025 р. № 1505
Київ
Деякі питання реалізації експериментального проекту з організації надання комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості в територіальних громадах
_Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Погодитися з пропозицією Міністерства соціальної політики, сім’ї та єдності щодо реалізації експериментального проекту з організації надання в територіальних громадах комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості (далі - експериментальний проект) з дня набрання чинності цією постановою до 30 червня 2026 р. у межах бюджетних асигнувань на відповідний період, передбачених у державному бюджеті за бюджетною програмою 2501370 “Розвиток системи соціальних послуг, у тому числі з підтримки дітей з інвалідністю” (далі - бюджетні кошти), та за рахунок інших не заборонених законодавством джерел.
Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 281 від 02.03.2026
2. Затвердити Порядок реалізації експериментального проекту з організації надання комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості в територіальних громадах (далі - Порядок), що додається.
3. Установити, що:
1) координатором експериментального проекту є Міністерство соціальної політики, сім’ї та єдності;
2) учасниками експериментального проекту є:
Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю - як замовник соціальних послуг, що відповідає за проведення відбору територіальних громад, які з власної ініціативи братимуть участь в експериментальному проекті, конкурсного відбору надавачів комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості (далі - комплексна послуга) та укладення з ними за результатами такого конкурсу договорів про забезпечення надання комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості (далі - договір);
Національна соціальна сервісна служба - як учасник, що здійснює контроль під час реалізації експериментального проекту за дотриманням вимог законодавства і умов Порядку, затвердженого цією постановою, а також організовує, методично забезпечує і проводить моніторинг та оцінювання якості надання комплексної послуги.
Іншими учасниками експериментального проекту є:
виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад, військові адміністрації населених пунктів (у разі їх утворення), районні у м. Києві державні адміністрації, надавачі соціальних послуг;
виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад, військові адміністрації населених пунктів (у разі їх утворення), районні у м. Києві державні адміністрації та надавачі комплексної послуги, які брали участь в експериментальному проекті із запровадження комплексної послуги відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 3 жовтня 2023 р. № 1049 “Про реалізацію експериментального проекту із запровадження комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості” (Офіційний вісник України, 2023 р., № 94, ст. 5558) за бюджетні кошти за умови укладення з ними договору відповідно до Порядку, затвердженого цією постановою, без проведення Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю відбору територіальних громад для участі в експериментальному проекті, - за відсутності підстав для розірвання договору.
4. Внести до постанов Кабінету Міністрів України зміни, що додаються.
5. Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю забезпечити:
1) протягом 15 робочих днів з дати набрання чинності цією постановою укладення договорів з учасниками експериментального проекту відповідно до абзацу шостого підпункту 2 пункту 3 цієї постанови;
2) проведення відбору територіальних громад, які з власної ініціативи братимуть участь в експериментальному проекті, на підставі заяв, поданих виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад, військовими адміністраціями населених пунктів (у разі їх утворення), районними у м. Києві державними адміністраціями, та конкурсного відбору надавачів комплексної послуги відповідно до Порядку, затвердженого цією постановою;
3) укладення договорів з територіальними громадами, надавачами комплексної послуги відповідно до Порядку, затвердженого цією постановою, та надсилання протягом п’яти робочих днів з дати їх підписання Національній соціальній сервісній службі, Міністерству соціальної політики, сім’ї та єдності узагальненого списку територіальних громад, які з власної ініціативи братимуть участь в експериментальному проекті, надавачів комплексної послуги, які беруть участь в експериментальному проекті;
4) здійснення оплати на підставі звітів надавачів комплексної послуги про її надання у звітному періоді відповідно до укладених договорів у межах бюджетних коштів, передбачених на відповідний рік;
5) надання виконавчим органам сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад, військовим адміністраціям населених пунктів (у разі їх утворення), районним у м. Києві державним адміністраціям, надавачам соціальних послуг методичної допомоги з питань реалізації експериментального проекту.
6. Обласним, Київській міській державним (військовим) адміністраціям забезпечити:
1) організаційний супровід та консультативну підтримку виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад, військових адміністрацій населених пунктів (у разі їх утворення), районних у м. Києві державних адміністрацій і надавачів комплексної послуги в організації надання комплексної послуги в територіальних громадах у рамках експериментального проекту;
2) сприяння участі виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад, військових адміністрацій населених пунктів (у разі їх утворення), районних у м. Києві державних адміністрацій в організації надання комплексної послуги в територіальних громадах відповідно до Порядку, затвердженого цією постановою.
7. Національній соціальній сервісній службі забезпечити:
1) проведення не пізніше ніж через 90 календарних днів з дня підписання надавачем комплексної послуги договору про здійснення контролю за дотриманням законодавства та виконанням умов, визначених Порядком, затвердженим цією постановою, відповідно до Порядку здійснення державного контролю/моніторингу за дотриманням вимог законодавства під час надання соціальної підтримки, соціальних послуг та за дотриманням прав дітей, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 жовтня 2021 р. № 1035 “Деякі питання здійснення державного контролю/моніторингу за дотриманням вимог законодавства під час надання соціальної підтримки, соціальних послуг та за дотриманням прав дітей” (Офіційний вісник України, 2021 р., № 81, ст. 5163);
2) встановлення факту відповідності облаштування приміщень умовам надання комплексної послуги відповідно до Порядку, затвердженого цією постановою;
3) методичний супровід, організацію і проведення моніторингу та оцінки якості надання комплексної послуги;
4) підготовку щокварталу до 25 числа місяця, що настає за звітним періодом, аналітичної довідки у довільній формі із зазначенням виявлених порушень (за їх наявності) та рекомендацій щодо їх усунення і надсилання такої довідки протягом п’яти робочих днів Міністерству соціальної політики, сім’ї та єдності і Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.
8. Рекомендувати органам місцевого самоврядування долучитися до організації надання комплексної послуги в територіальних громадах відповідно до Порядку, затвердженого цією постановою.
9. Міністерству соціальної політики, сім’ї та єдності забезпечити:
1) розроблення до 1 лютого 2026 р. в Єдиній інформаційній системі соціальної сфери функціоналу для реалізації експериментального проекту;
2) подання протягом двох місяців з дня закінчення реалізації експериментального проекту Кабінетові Міністрів України звіту про результати реалізації експериментального проекту та пропозицій щодо внесення змін до законодавчих актів.
Прем'єр-міністр України
Ю. СВИРИДЕНКО
Інд. 26
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 19 листопада 2025 р. № 1505
ПОРЯДОК
реалізації експериментального проекту з організації надання комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості в територіальних громадах
1. Цей Порядок визначає механізм реалізації експериментального проекту з організації надання комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості в територіальних громадах (далі - експериментальний проект).
2. У цьому Порядку терміни вживаються в такому значенні:
комплексна соціальна послуга з формування життєстійкості (далі - комплексна послуга) - комплекс заходів, визначених цим Порядком, що спрямовані на зміцнення соціальної і психологічної стійкості та адаптивності особи/сім’ї/групи осіб, які проживають на території територіальної громади, для подолання життєвих труднощів, формування навичок позитивного батьківства для підвищення здатності доглядати, виховувати дитину в сім’ї, на розвиток мотивації та спроможності територіальної громади для організації волонтерської допомоги, активного включення громадян в життя територіальної громади, а також зміцнення соціальної згуртованості у ній;
надавач комплексної послуги - юридична особа або фізична особа - підприємець, що включений до розділу “Надавачі соціальних послуг” Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг і уклав з Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю (далі - Фонд) та відповідним виконавчим органом сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її утворення) ради, військовою адміністрацією населених пунктів (у разі їх утворення), районною у м. Києві держадміністрацією (далі - уповноважений орган) договір про забезпечення надання комплексної послуги (далі - договір) відповідно до цього Порядку;
отримувач комплексної послуги - особа, зокрема дитина незалежно від віку, сім’я, група осіб, які прагнуть зміцнення і підтримки власного психологічного благополуччя, та/або особа, зокрема дитина незалежно від віку/сім’я, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах, та мають потребу в одному/декількох заходах, з яких складається комплексна послуга;
суб’єкти взаємодії - уповноважені органи, надавачі соціальних послуг, служби у справах дітей, заклади освіти, охорони здоров’я, центри з надання безоплатної правничої допомоги, центри зайнятості, а також інші юридичні особи незалежно від форми власності та фізичні особи.
Термін “центр життєстійкості” вживається у значенні, наведеному в Порядку організації діяльності та забезпечення функціонування центрів життєстійкості, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 23 січня 2024 р. № 83 (Офіційний вісник України, 2024 р., № 17, ст. 1087).
Інші терміни застосовуються у значенні, наведеному в Законах України “Про соціальні послуги”, “Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю”, “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, “Про психіатричну допомогу”, “Про систему охорони психічного здоров’я в Україні”, “Про волонтерську діяльність”, “Про основні засади державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності” та інших нормативно-правових актах з питань соціального захисту, організації та надання соціальних послуг, проведення соціальної роботи, надання психологічної допомоги.
3. Метою реалізації експериментального проекту є:
організація надання комплексної послуги особам, сім’ям та групам осіб, які проживають на території територіальної громади та мають потребу у зміцненні і підтримці власного психологічного благополуччя, осіб/сімей, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах;
забезпечення комплексного підходу до організації надання соціальних послуг особам/сім’ям/групам осіб на території територіальної громади;
запровадження системного підходу у підтримці психічного здоров’я населення в територіальних громадах та зниження загального рівня стресу і тривожності серед населення;
впровадження координованої взаємодії органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування під час організації надання комплексної послуги.
4. Реалізація експериментального проекту ґрунтується на системному підході до організації надання комплексної послуги, передбачає скоординовану організацію ефективної комунікації та взаємодії між Мінсоцполітики, Нацсоцслужбою, Фондом, обласними, Київською міською держадміністраціями (військовими адміністраціями), уповноваженими органами, надавачами соціальних послуг, іншими юридичними особами незалежно від форми власності та фізичними особами.
5. Надання комплексної послуги з урахуванням напрямів видатків, передбачених цим Порядком, фінансується за рахунок коштів державного бюджету у межах бюджетних асигнувань на відповідний період, передбачених бюджетною програмою 2501370 “Розвиток системи соціальних послуг, у тому числі з підтримки дітей з інвалідністю” (далі - бюджетні кошти) та/або інших не заборонених законодавством джерел.
За рахунок бюджету територіальних громад, що беруть участь в експериментальному проекті, та/або інших не заборонених законодавством джерел, залучених відповідними територіальними громадами, забезпечується організація діяльності та забезпечення функціонування центру життєстійкості (оплата комунальних послуг у приміщенні центру життєстійкості, де надається комплексна послуга, його прибирання).
Уповноважені органи територіальних громад, які є учасниками експериментального проекту, та надавачі комплексної послуги можуть залучати кошти бюджетів територіальних громад та/або інші не заборонені законодавством джерела для надання комплексної послуги понад обсяг, передбачений договором, укладеним відповідно до пункту 34 цього Порядку. Про надання комплексної послуги понад обсяг, передбачений договором, укладеним відповідно до пункту 34 цього Порядку, уповноважений орган та/або надавач комплексної послуги повідомляють Фонд.
Надання комплексної послуги понад обсяг, передбачений договором, укладеним відповідно до пункту 34 цього Порядку, здійснюється відповідно до вимог цього Порядку.
Забезпечення функціонування центрів життєстійкості шляхом проведення капітального ремонту/реконструкції приміщень, включаючи виконання проектно-вишукувальних робіт, проведення експертизи проектної документації на такий капітальний ремонт/реконструкцію приміщення, а також технічного обстеження будівлі, виконання всіх видів ремонтних робіт, закупівлю меблів, побутової техніки та інших предметів тривалого вжитку може здійснюватися за рахунок коштів з рахунка для надання гуманітарної та іншої допомоги цивільному населенню в умовах воєнного стану в Україні, відкритого Мінсоцполітики у Національному банку відповідно до Порядку використання коштів з рахунка для надання гуманітарної та іншої допомоги цивільному населенню в умовах воєнного стану в Україні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 березня 2022 р. № 220 “Питання надання гуманітарної та іншої допомоги цивільному населенню в умовах воєнного стану в Україні” (Офіційний вісник України, 2022 р., № 25, ст. 1307), - із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 2026 р. № 304, за умови наявності на зазначеному рахунку коштів, що надійшли на нього від міжнародних урядових та неурядових організацій, національних організацій та інших партнерів на такі цілі, про що партнер, який вніс кошти на такий рахунок, повідомив Мінсоцполітики.
Пункт 5 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 304 від 06.03.2026
Пункт 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 281 від 02.03.2026
6. Комплексна послуга у межах експериментального проекту надається отримувачам комплексної послуги безоплатно.
7. Документообіг, пов’язаний з визначенням територіальних громад, які з власної ініціативи братимуть участь в експериментальному проекті, та проведенням конкурсного відбору надавачів комплексної послуги відповідно до Порядку, укладенням договорів, здійснюється через Єдину інформаційну систему соціальної сфери (далі - Єдина система) (за технічної можливості) з дотриманням вимог законодавства про електронні документи та електронний документообіг.
До забезпечення створення технічної можливості для здійснення документообігу, пов’язаного з участю в експериментальному проекті територіальних громад та надавачів соціальних послуг, укладенням, зміною, виконанням та припиненням договорів через Єдину систему, такі договори укладаються в електронній формі з дотриманням вимог законодавства про електронні документи та електронний документообіг.
Фонд, розміщуючи оголошення про ведення відбору територіальних громад для участі в експериментальному проекті та конкурсного відбору надавачів комплексної послуги, визначає альтернативний спосіб документообігу на випадок, коли потенційні учасники експериментального проекту не мають можливості використати електронний документообіг.
8. Фонд проводить відбір територіальних громад на підставі заяв уповноважених органів, поданих відповідно до пунктів 11-13 цього Порядку.
Для кожної з відібраних територіальних громад у межах бюджетних коштів на конкурсній основі обирається один надавач комплексної послуги за бюджетні кошти.
9. Фонд у межах джерел фінансування, передбачених пунктом 5 цього Порядку, розміщує на своєму офіційному веб-сайті оголошення про відбір територіальних громад для участі в експериментальному проекті, в якому зазначає:
загальну інформацію про умови експериментального проекту;
умови проведення відбору та участі в ньому територіальних громад;
перелік документів для участі у відборі територіальних громад;
строк, спосіб та адресу подання документів;
строк розгляду документів Фондом та дату опублікування відібраних територіальних громад на офіційному веб-сайті Фонду;
примірний договір, форму якого затверджено Мінсоцполітики.
10. Територіальні громади беруть участь в експериментальному проекті з власної ініціативи.
Якщо територію територіальної громади міста поділено на райони в місті, кожен із них може бути самостійним учасником експериментального проекту.
Рішення про участь територіальної громади в експериментальному проекті та про організацію діяльності центру життєстійкості відповідно до Порядку організації діяльності та забезпечення функціонування центрів життєстійкості, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 січня 2024 р. № 83, приймають уповноважені органи.
Територіальні громади можуть брати спільну участь в експериментальному проекті.
11. Територіальні громади, які братимуть участь в експериментальному проекті в межах бюджетних асигнувань на відповідний період, визначаються Фондом на підставі поданих уповноваженими органами заяв про участь територіальної громади в експериментальному проекті (далі - заява) та з урахуванням можливості такої територіальної громади забезпечити необхідні для участі в експериментальному проекті умови відповідно до пунктів 14-16 цього Порядку.
Уповноважені органи подають заяви протягом 20 робочих днів після розміщення Фондом на своєму офіційному веб-сайті оголошення про проведення відбору територіальних громад для участі в експериментальному проекті.
Заяву та документи відповідно до переліку, визначеного в оголошенні, подає керівник уповноваженого органу/керівники уповноважених органів у спосіб, визначений в оголошенні. Керівник уповноваженого органу/керівники уповноважених органів (у разі спільної участі в експериментальному проекті) є відповідальним/відповідальними за подання достовірної інформації.
Датою подання заяви уповноваженим органом є дата її надходження до Фонду разом з усіма копіями документів, визначених в оголошенні, що підтверджується датою внесення даних до відповідних підсистем Єдиної системи (за технічної можливості) або датою відбитка поштового календарного штемпеля, або скриншотом екрана з чітко зазначеними цифрами, що позначають дату і час надсилання.
У разі виявлення у поданій заяві неповної інформації, помилок або недоліків уповноважений орган має право подати уточнення до раніше поданої заяви до закінчення строку подання заяв, визначеного в оголошенні у спосіб, передбачений для подання заяви та документів.
12. У заяві уповноваженого органу повинна бути зазначена така інформація про:
кількість осіб з їх адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) на території територіальної громади (далі - жителі);
наявність приміщення для організації діяльності центру життєстійкості відповідно до вимог пункту 52 цього Порядку, адресу такого приміщення, дату/орієнтовну дату готовності приміщення центру життєстійкості для надання комплексної послуги. Якщо відповідне приміщення потребує додаткового облаштування, у заяві зазначаються строки завершення такого облаштування;
соціальний паспорт територіальної громади або стратегію/план соціального розвитку територіальної громади, інші акти, які визначають соціально-економічний розвиток територіальної громади та/або її потреби (за наявності), про результати визначення потреб жителів у соціальних послугах (за наявності) відповідно до Закону України “Про соціальні послуги”;
обсяг фінансування для організації діяльності та забезпечення функціонування центру життєстійкості в частині оплати комунальних послуг, послуг з прибирання. Для цього уповноважений орган може використовувати кошти місцевого бюджету та/або інші не заборонені законодавством джерела;
посадову особу місцевого самоврядування та/або місцевого органу виконавчої влади, яка координуватиме взаємодію уповноваженого органу з Фондом, надавачем комплексної послуги, Нацсоцслужбою, отримувачами комплексної послуги відповідно до цього Порядку та організовуватиме (за потреби) співпрацю надавача комплексної послуги з іншими суб’єктами взаємодії (далі - соціальний менеджер громади). Оплата праці соціального менеджера громади здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету.
13. До заяви додаються такі документи в електронній формі відповідно до переліку:
сканована копія рішення уповноваженого органу про участь територіальної громади у експериментальному проекті та про організацію діяльності центру життєстійкості;
скановані копії документів, що підтверджують організацію діяльності центру життєстійкості із вказівкою дати його готовності для початку надання комплексної послуги.
14. Для організації діяльності центрів життєстійкості використовується приміщення комунальної, державної або приватної власності.
У разі використання приміщення комунальної форми власності, зокрема комунальних некомерційних підприємств (товариств), установ, організацій, додається рішення про виділення таких приміщень для надання комплексної послуги.
Використання приміщень державної форми власності здійснюється відповідно до законодавства про оренду державного та комунального майна, а також з інших підстав, визначених законодавством.
15. Уповноважені органи організовують діяльність та забезпечують функціонування центрів життєстійкості відповідно до Порядку організації діяльності та забезпечення функціонування центрів життєстійкості, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 січня 2024 р. № 83.
16. Для реалізації експериментального проекту уповноважені органи учасників:
здійснюють облаштування приміщення (у разі потреби) для надання комплексної послуги та забезпечують його утримання (оплата комунальних послуг, послуг з прибирання) за рахунок коштів учасника або інших джерел, не заборонених законодавством;
вживають заходів до виконання рекомендацій Нацсоцслужби з усунення виявлених невідповідностей приміщення центру життєстійкості умовам для надання комплексної послуги;
інформують жителів про можливість отримання комплексної послуги;
здійснюють заходи для виявлення осіб/сімей/груп осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах та/або належать до вразливих груп населення, зокрема тих, що потребують надання комплексної послуги;
визначають соціальних менеджерів громади для взаємодії з іншими учасниками експериментального проекту та забезпечення співпраці надавача комплексної послуги із суб’єктами взаємодії;
проводять моніторинг та оцінку якості надання комплексної послуги;
щокварталу до 5 числа місяця, наступного за звітним періодом, інформують про результати моніторингу Фонд;
залучають територіальні органи Нацсоцслужби для встановлення факту відповідності наявних умов для надання комплексної послуги вимогам законодавства;
здійснюють інші повноваження в рамках експериментального проекту, визначені цим Порядком та договором.
17. Комплексна послуга надається у приміщенні центру життєстійкості, визначеному уповноваженим органом для участі в експериментальному проекті, та за адресою, яку зазначено у заяві. Приміщення для надання комплексної послуги не може бути замінене уповноваженим органом та/або надавачем комплексної послуги без повідомлення Фонду та внесення змін до договору адреси нового приміщення.
У разі ухвалення рішення про заміну приміщення (незалежно від причини) для організації діяльності та забезпечення функціонування центру життєстійкості уповноважений орган у чотириденний строк з дня ухвалення такого рішення інформує про це Фонд із зазначенням адреси нового приміщення, яке може бути використане для надання комплексної послуги.
До рішення про заміну приміщення для надання комплексної послуги уповноважений орган додає інформацію про відповідність облаштування такого приміщення умовам для надання комплексної послуги, передбаченим пунктом 52 цього Порядку. Встановлення факту відповідності облаштування приміщень умовам надання комплексної послуги проводить Нацсоцслужба протягом десяти робочих днів з дня отримання звернення уповноваженого органу про потребу встановити такий факт.
Якщо на момент повідомлення про заміну приміщення для надання комплексної послуги укладено договір, Фонд ініціює внесення змін до такого договору.
Про планові заходи надання комплексної послуги не у приміщенні центру життєстійкості, зокрема здійснення їх у мобільному режимі, надавач комплексної послуги повідомляє соціального менеджера громади не пізніше ніж до 5 числа місяця, в якому такі послуги заплановано надати. Надання комплексної послуги з порушенням вимог цього пункту є підставою припинення участі надавача комплексної послуги в експериментальному проекті та проведення повторного конкурсного відбору надавача комплексної послуги для провадження діяльності на території територіальної громади.
18. У разі відсутності заяв від уповноважених органів, які відповідають умовам, зазначеним в оголошенні, Фонд розміщує на офіційному веб-сайті повторне оголошення протягом трьох робочих днів з дня, наступного за днем завершення прийому заяв, який зазначено у попередньому оголошенні, та повідомляє Мінсоцполітики про повторне оголошення відбору територіальних громад для участі в експериментальному проекті.
19. Фонд протягом п’яти робочих днів з дня завершення приймання заяв розглядає подані заяви та документи уповноважених органів, визначає територіальні громади для участі в експериментальному проекті та формує перелік територіальних громад, які братимуть участь в експериментальному проекті.
Фонд не розглядає заяви та документи, подані уповноваженим органом, у разі:
оформлення заяви та документів з порушенням Типової інструкції з діловодства в міністерствах, інших центральних та місцевих органах виконавчої влади, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 17 січня 2018 р. № 55 “Деякі питання документування управлінської діяльності” (Офіційний вісник України, 2018 р., № 23, ст. 770);
надходження заяви та документів, визначених в оголошенні, після встановленого строку;
подання неповного пакета документів, визначених в оголошенні.
20. Фонд за результатами розгляду поданих заяв та документів уповноважених органів:
публікує перелік визначених територіальних громад на своєму офіційному веб-сайті;
надає Нацсоцслужбі інформацію про приміщення центру життєстійкості, зазначені у рішенні уповноважених органів.
21. Участь в експериментальному проекті відповідно до цього Порядку надавачів соціальної послуги, які не включені до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг, забороняється.
22. Надавач комплексної послуги формує команду фахівців, що є працівниками, які відповідно до законодавства мають право надавати комплексну послугу та перебувають з надавачем комплексної послуги у трудових відносинах або є особами, залученими надавачем комплексної послуги до надання послуг за договором про надання послуг (далі - фахівці), для надання комплексної послуги. Фізична особа - підприємець - надавач комплексної послуги може бути одним із фахівців.
Кількісний склад фахівців одного надавача комплексної послуги визначається з урахуванням примірного штатного нормативу чисельності працівників для надання комплексної послуги, затвердженого Мінсоцполітики, співвідносно з чисельністю жителів у відповідній територіальній громаді.
23. Фонд визначає надавачів комплексної послуги за бюджетні кошти на підставі результатів рейтингового оцінювання документів, передбачених пунктом 24 цього Порядку, які подаються надавачами соціальних послуг/об’єднаннями надавачів соціальних послуг для участі у конкурсі для реалізації експериментального проекту (далі - конкурсанти).
Фонд визначає окремо для кожної з відібраних територіальних громад одного надавача комплексної послуги - переможця конкурсу для реалізації експериментального проекту.
24. Фонд розміщує оголошення про проведення конкурсу на своєму офіційному веб-сайті протягом 15 робочих днів:
з дати опублікування переліку відібраних територіальних громад відповідно до пунктів 19, 20 цього Порядку на офіційному веб-сайті з урахуванням інформації Нацсоцслужби щодо приміщення центру життєстійкості; або
з дати розірвання договору, який був укладений на попередній період, у зв’язку з невиконанням надавачем комплексної послуги обов’язків, передбачених договором та цим Порядком;
з дати завершення дії договору, укладеного відповідно до пункту 35 цього Порядку на період реалізації експериментального проекту в межах попереднього бюджетного періоду, - в разі коли до Фонду надійшла заява від надавача соціальної послуги, який не був учасником експериментального проекту, про намір узяти участь в експериментальному проекті на території територіальної громади, яка є учасником експериментального проекту.
Фонд проводить конкурс у межах джерел фінансування, передбачених пунктом 5 цього Порядку.
Оголошення про проведення конкурсу повинне містити інформацію про:
умови конкурсу, умови надання комплексної послуги, визначені цим Порядком;
проект договору, примірна форма якого затверджується Мінсоцполітики;
вимоги до конкурсної пропозиції та перелік документів, що додаються до неї;
вимоги щодо процедури подання до Фонду конкурсних пропозицій, строк їх розгляду Фондом;
строк, спосіб та адресу подання конкурсних пропозицій.
Примірні форми оголошення про проведення конкурсу та конкурсної пропозиції затверджуються Мінсоцполітики.
Конкурсні пропозиції подаються до Фонду протягом 15 робочих днів з дати оприлюднення Фондом оголошення про проведення конкурсу.
У разі відсутності конкурсних пропозицій Фонд може продовжити строк приймання конкурсних пропозицій до 25 робочих днів із визначенням територіальних громад, для яких такий строк продовжено.
25. Конкурсна пропозиція повинна містити:
- 1) інформацію про конкурсанта та про територіальну громаду, на території якої конкурсант планує надавати комплексну послугу, за примірною формою, затвердженою Мінсоцполітики.
Якщо конкурсант має намір і можливості відповідно до умов конкурсу надавати комплексну послугу на території двох і більше територіальних громад, конкурсна пропозиція складається окремо для кожної територіальної громади;
2) перелік соціальних послуг, які має право надавати конкурсант згідно з Реєстром надавачів та отримувачів соціальних послуг;
3) інформацію про наявність відповідно до цього Порядку кількості фахівців. Кількість таких фахівців конкурсанта для кожної територіальної громади, на території якої конкурсант планує надавати комплексну послугу, обчислюється з урахуванням чисельності жителів і примірного штатного нормативу чисельності працівників для надання комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості, затвердженого Мінсоцполітики;
4) інформацію про фаховий рівень фахівців конкурсанта відповідно до підпункту 3 пункту 30 цього Порядку;
5) інформацію про загальний період діяльності конкурсанта як надавача таких соціальних послуг: консультування, соціальна профілактика, представництво інтересів та/або соціальна адаптація, соціальний супровід сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, екстрене (кризове) втручання, соціальна інтеграція та реінтеграція, соціально-психологічна реабілітація; комплексна послуга.
26. Документами, які конкурсант додає до конкурсної пропозиції, є:
скановані копії установчих документів в електронній формі або код доступу до результатів надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації, що надає доступ до копії статуту в електронній формі в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;
скановані копії документів, які підтверджують кількість фахівців (штатного розпису конкурсанта, трудових договорів з найманими працівниками, договорів про надання послуг за видами діяльності надавача соціальних послуг);
скановані копії документів про освіту, що підтверджують фаховий рівень фахівців;
скановані копії свідоцтв/сертифікатів про підвищення кваліфікації, атестацію, про неформальне професійне навчання, якщо вони підтверджують фаховий рівень фахівців (за наявності);
інформація у довільній формі про загальний період діяльності як надавача соціальних послуг, а також інформація (за наявності) про залучення до волонтерської діяльності;
сканована довідка територіального органу ДПС про відсутність заборгованості із сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів, дійсна на дату подання конкурсної пропозиції.
У разі подання документів та/або відомостей, що містяться в інформаційно-комунікаційних системах, або якщо такі документи та/або відомості можуть бути отримані шляхом електронної інформаційної взаємодії з інформаційно-комунікаційними системами та публічними електронними реєстрами органів державної влади, такі документи та/або відомості не подаються, а в заяві зазначаються відомості, необхідні для верифікації з відповідних реєстрів.
27. Конкурсні пропозиції та документи, визначені в оголошенні про проведення конкурсу, складаються державною мовою, оформляються конкурсантами відповідно до вимог цього Порядку і подаються за адресою та у строки, зазначені в такому оголошенні.
У разі самостійного виявлення в поданій конкурсній пропозиції неповної інформації, помилок або недоліків конкурсант має право подати уточнення до раніше поданої конкурсної пропозиції протягом трьох робочих днів після закінчення строку подання конкурсних пропозицій.
У разі потреби до прийняття рішення про визначення переможців конкурсу комісією Фонд на підставі відповідного рішення конкурсної комісії звертається до конкурсанта з питань уточнення інформації, зазначеної у конкурсній пропозиції.
Конкурсант повинен подати відповідну інформацію протягом п’яти робочих днів з дня звернення до нього Фонду.
Датою подання конкурсної пропозиції є дата надсилання до Фонду конкурсної пропозиції з усіма документами, зазначеними в оголошенні про проведення конкурсу, що підтверджується датою проставлення відбитка поштового календарного штемпеля, скриншотом екрана з чітко зазначеними цифрами або датою внесення даних до відповідних підсистем Єдиної системи (за технічної можливості), що позначають дату і час надсилання.
Подана конкурсна пропозиція конкурсанту не повертається.
28. Для розгляду конкурсних пропозицій Фонд утворює конкурсну комісію у складі не менше ніж п’ять осіб.
До складу конкурсної комісії включаються представники Фонду, Нацсоцслужби, Мінсоцполітики, а також громадських об’єднань та/або благодійних організацій, які мають не менш як один рік досвіду надання соціальних послуг і не беруть участі в конкурсі.
Кількість представників Фонду не може перевищувати половини кількості членів конкурсної комісії.
Склад конкурсної комісії затверджується наказом Фонду.
Член конкурсної комісії, який має конфлікт інтересів, не має права брати участь у засіданнях комісії з питань, з яких існує такий конфлікт інтересів. Про наявність конфлікту інтересів член конкурсної комісії або інша особа, яка має відповідні відомості, повинні повідомити голові комісії до початку засідання для прийняття рішення про можливість участі відповідного члена комісії у засіданні з відповідних питань.
29. Формою роботи конкурсної комісії є засідання.
Фонд розміщує на офіційному веб-сайті інформацію про дату, адресу, форму проведення засідання конкурсної комісії. Для участі у засіданні конкурсної комісії можуть бути запрошені представники медіа.
Засідання конкурсної комісії вважається правоможним, якщо на ньому присутні не менше ніж дві третини її складу.
Засідання конкурсної комісії можуть проводитися за особистої участі її членів, з використанням послуг міжособистісних електронних комунікацій (відеозв’язку) через Інтернет або з поєднанням двох способів її проведення за рішенням Фонду.
30. Оцінювання конкурсних пропозицій проводиться протягом десяти робочих днів після завершення строку подання конкурсних пропозицій.
Конкурсна комісія оцінює конкурсні пропозиції за такими критеріями:
наявність досвіду діяльності конкурсанта у сфері надання соціальних послуг, а саме: консультування, соціальна профілактика, представництво інтересів та/або соціальна адаптація, соціальний супровід сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, екстрене (кризове) втручання, соціальна інтеграція та реінтеграція, соціально-психологічна реабілітація, надання комплексної послуги, а також досвід залучення до діяльності волонтерів (за наявності);
фінансовий стан конкурсанта;
фаховий рівень фахівців конкурсанта, необхідний для надання комплексної послуги.
Надавач комплексної послуги зобов’язаний протягом десяти робочих днів з дати укладення трудового договору чи договору про надання послуг із новим фахівцем повідомити Фонду про заміну фахівця, залученого таким надавачем до надання відповідної послуги, незалежно від часу та причин заміни.
Надавач комплексної послуги зобов’язаний протягом десяти робочих днів з дати припинення трудового договору або договору про надання послуг з фахівцями повідомити Фонд про таке припинення, що призвело до невідповідності кількісного складу його фахівців вимозі, визначеній абзацом другим пункту 22 цього Порядку.
У разі надходження від надавача комплексної послуги повідомлення про зміну складу його фахівців конкурсна комісія проводить оцінювання фахового рівня таких фахівців з урахуванням вимог підпункту 3 пункту 31 цього Порядку без проведення додаткового конкурсу.
31. Методологія оцінювання конкурсних пропозицій:
- 1) за критерієм наявності досвіду діяльності конкурсанта у сфері надання соціальних послуг, а саме: консультування, соціальна профілактика, представництво інтересів та/або соціальна адаптація, соціальний супровід сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, екстрене (кризове) втручання, соціальна інтеграція та реінтеграція, соціально-психологічна реабілітація, надання комплексної послуги, зокрема (за наявності) досвід залучення до діяльності надавача соціальних послуг волонтерів, враховується інформація з витягу з Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг.
Оцінювання за таким критерієм проводиться за шкалою балів:
наявність досвіду роботи конкурсанта як надавача соціальних послуг до трьох років - 1 бал, за кожний повний рік діяльності як надавача соціальних послуг понад три роки - додатково 0,5 бала;
наявність досвіду реалізації волонтерських/благодійних проектів/програм - 1 бал;
- 2) за критерієм фінансового стану конкурсанта враховується відсутність фінансової заборгованості, що підтверджується довідкою територіальних органів ДПС про відсутність заборгованості із сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів, дійсною на дату подання конкурсної пропозиції.
Оцінювання за таким критерієм проводиться за шкалою балів:
0 балів - конкурсна пропозиція не відповідає критерію оцінки;
1 бал - конкурсна пропозиція відповідає критерію оцінки.
За наявності досвіду використання залучених коштів через соціальне замовлення, соціальні проекти, грантові угоди (підтверджується документами) нараховується 0,5 бала за кожен підтверджений випадок залучення коштів для надання соціальних послуг, передбачених абзацом першим підпункту першого цього пункту;
- 3) за критерієм фахового рівня фахівців конкурсанта, необхідного для надання комплексної послуги, враховується наявність у конкурсанта передбаченої пунктом 22 цього Порядку кількості фахівців із вищою освітою не нижче ступеня бакалавра та/або сертифікатами про присвоєння/підтвердження компетентностей, відповідних посадам фахівців надавача комплексної послуги, що видані кваліфікаційним центром з дотриманням вимог, установлених Порядком присвоєння та підтвердження професійних кваліфікацій кваліфікаційними центрами, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2021 р. № 956 (Офіційний вісник України, 2021 р., № 76, ст. 4773), яка оцінюється за такою шкалою балів:
0 балів - конкурсна пропозиція не відповідає критерію оцінки;
1 бал - конкурсна пропозиція відповідає критерію оцінки.
Додатково рівень кваліфікації фахівців оцінюється за наявності:
диплома спеціаліста/магістра за спеціальністю “Соціальна робота та консультування” та іншими відповідними спеціальностями - 3 бали (для посади соціального менеджера);
диплома спеціаліста/магістра за спеціальністю “Соціальна робота та консультування” та іншими відповідними спеціальностями - 3 бали або диплома бакалавра за спеціальністю “Соціальна робота та консультування” та іншими відповідними спеціальностями - 2 бали (для посади фахівця із соціальної роботи);
диплома спеціаліста/магістра за спеціальністю “Психологія”/“Медична психологія” та іншими відповідними спеціальностями - 2 бали або диплома бакалавра за спеціальністю відповідної галузі знань “Психологія”/“Практична психологія” - 1 бал (для посади практичного психолога); або:
для посади соціального менеджера/фахівця із соціальної роботи:
свідоцтв/сертифікатів/довідок про підвищення кваліфікації за спеціальністю “Соціальна робота та консультування” та іншими відповідними спеціальностями, які засвідчують проходження навчання загальним обсягом не менш як 30 академічних годин, або один кредит Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи (далі - ЄКТС), - 1 бал;
свідоцтва/сертифіката супервізора/фасилітатора/тренера/медіатора - 2 бали;
сертифіката, який підтверджує проходження будь-яких тренінгів, освітніх програм, навчальних курсів з питань надання соціальних послуг та/або психосоціальної підтримки сім’ям/особам/групам осіб, управління стресом, кейс-менеджменту (ведення випадку) в соціальній роботі, кризового менеджменту, стрес-менеджменту, надання першої психологічної допомоги, домедичної допомоги, профілактики емоційного та професійного вигорання спеціалістів, підтримки та супроводу ветеранів, створення та організації роботи (фасилітації) груп взаємопідтримки та інших груп і форм роботи загальним обсягом не менш як 30 академічних годин, або один кредит ЄКТС, - 1 бал;
досвіду роботи з надання соціальних послуг/проведення психологічного консультування не менш як один рік - 1 бал;
для посади психолога (за наявності):
сертифікатів, які підтверджують проходження тренінгів, освітніх програм, навчальних курсів з питань роботи з травмою/втратою, управління стресом, надання першої психологічної допомоги (зокрема, сертифікати тренера), профілактики емоційного та професійного вигорання спеціалістів допоміжних професій, створення та організації роботи (фасилітації) груп взаємопідтримки, вікових особливостей реагування на травмувальні події, психологічної роботи з військовослужбовцями/ветеранами та членами їх сімей, психологічної підтримки осіб, які переживають втрату, підтримки родичів осіб, позбавлених особистої свободи та зниклих безвісти, особливостей психологічної допомоги особам, які пережили полон і тортури, загальним обсягом 30 академічних годин, або один кредит ЄКТС, - 1 бал;
сертифіката, що підтверджує використання практичних інструментів і практики застосування діагностичних методик, когнітивно-поведінкової терапії, спеціальної травмотерапії, арт-терапії, ігротерапії, казкотерапії та інших, які будуть використані в роботі, загальним обсягом 30 академічних годин, або один кредит ЄКТС (один сертифікат), - 1 бал;
свідоцтва/сертифіката супервізора/фасилітатора/тренера/медіатора - 2 бали;
досвіду роботи з надання соціальних послуг/проведення психологічного консультування не менш як один рік - 1 бал.
Наявність у фахівця сертифікатів, що підтверджують підготовку за напрямом “Психотерапевт” загальним обсягом не менш як 90 академічних годин, або три кредити ЄКТС, оцінюється 2 балами, або документа, який засвідчує підготовку за спеціалізацією “лікаря-психіатра”, оцінюється додатково 3 балами.
32. Конкурсна комісія оцінює конкурсні пропозиції за кожним із критеріїв, формує рейтингові списки конкурсантів для кожної територіальної громади, залученої до реалізації проекту, формує відомість оцінювання.
Заповнену відомість оцінювання підписує секретар конкурсної комісії та голова (головуючий на засіданні конкурсної комісії).
Результати оцінювання конкурсних пропозицій додаються до протоколу засідання конкурсної комісії.
Конкурсна комісія на засіданні підсумовує результати оцінювання конкурсних пропозицій і приймає рішення про визначення переможців конкурсу.
Протокол підписують усі члени конкурсної комісії, присутні на засіданні.
У разі відмови члена конкурсної комісії підписати протокол інформація про це вноситься до протоколу із зазначенням причин відмови.
У разі набрання конкурсними пропозиціями однакової кількості балів у зведеній відомості оцінювання переможцем конкурсу визнається конкурсант, який подав конкурсну пропозицію першим.
33. Конкурсна комісія відхиляє конкурсну пропозицію у разі:
невідповідності конкурсної пропозиції одному з критеріїв оцінювання;
оформлення конкурсної пропозиції з порушенням вимог цього Порядку та вимог, установлених Фондом в оголошенні про конкурс;
надходження конкурсної пропозиції після закінчення визначеного строку подання конкурсних пропозицій.
34. Фонд опубліковує на своєму офіційному веб-сайті протягом двох робочих днів після прийняття конкурсною комісією рішення про визначення переможців конкурсу та фіксує відповідну інформацію в Єдиній інформаційній системі соціальної сфери (за технічної можливості).
За результатами відбору між Фондом, уповноваженим органом та надавачем комплексної послуги (переможцем конкурсу) укладається договір.
Фонд протягом п’яти робочих днів після опублікування результатів відбору надсилає уповноваженому органу на електронну пошту або засобами Єдиної системи (за технічної можливості) підписаний Фондом проект договору.
Уповноважені органи не пізніше ніж протягом трьох робочих днів з дати отримання проекту договору підписують його шляхом накладення на нього кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, та надсилають надавачу комплексної послуги (переможцю конкурсу) підписаний примірник проекту договору.
Уповноважена особа надавача комплексної послуги (переможця конкурсу) протягом трьох робочих днів з дати отримання підписаного Фондом та уповноваженим органом/уповноваженими органами проекту договору накладає на нього кваліфікований електронний підпис або удосконалений електронний підпис, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.
Уповноважений орган та надавач комплексної послуги шляхом накладення на проект договору кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, підтверджують готовність до виконання договору.
У разі відмови або безпідставного ухилення уповноваженої особи надавача комплексної послуги (переможця конкурсу) від підписання проекту договору протягом трьох робочих днів з дати отримання ним проекту договору, підписаного керівниками Фонду та уповноваженого органу, договір вважається таким, що неукладений.
Якщо у заяві уповноваженого органу зазначено, що приміщення потребує дооблаштування, приймається рішення про включення відповідного уповноваженого органу та надавача до списку учасників експериментального проекту. Проект договору підписується Фондом і надсилається уповноваженому органу та надавачу комплексної послуги (переможцю конкурсу) не пізніше ніж протягом трьох робочих днів після надходження повідомлення від уповноваженого органу про завершення облаштування приміщення та готовність надавати комплексну послугу.
35. Сторонами договору є Фонд, уповноважений орган та надавач комплексної послуги (переможець конкурсу).
Договір вважається укладеним з дати його підписання всіма сторонами договору, якщо інше не передбачене договором.
Якщо конкурсант став переможцем конкурсу у двох і більше територіальних громадах, для кожної територіальної громади укладається окремий договір.
Договір укладається на період реалізації експериментального проекту в межах бюджетного періоду. За умови виконання за попередній період надавачем комплексної послуги договору та основних завдань, визначених пунктом 42 цього Порядку, Фонд ініціює укладення договору сторонами на наступний бюджетний період у порядку, визначеному пунктом 34 цього Порядку та цим пунктом, без проведення повторного конкурсу.
У разі коли до Фонду від надавача соціальних послуг, який не був учасником експериментального проекту, надійшла заява про намір узяти участь в експериментальному проекті на території територіальної громади, яка є учасником експериментального проекту, разом з визначеними цим Порядком документами, які підтверджують його здатність надавати комплексну послугу, Фонд проводить новий конкурсний відбір надавача комплексної послуги для відповідної територіальної громади. Про початок конкурсного відбору Фонд розміщує оголошення відповідно до пункту 24 цього Порядку.
Договір разом з усіма додатками (за умови знеособлення персональних даних) підлягає оприлюдненню на офіційному веб-сайті Фонду протягом п’яти робочих днів з дня його укладення.
Фонд надсилає в електронній формі протягом п’яти робочих днів Мінсоцполітики та Нацсоцслужбі узагальнений список уповноважених органів, надавачів комплексної послуги, які беруть участь в експериментальному проекті.
36. Сторони договору мають право надіслати один одному пропозицію щодо зміни або припинення укладеного між ними договору в порядку та на умовах, передбачених договором. Для цього сторони повинні надіслати один одному проект договору про внесення змін до договору з накладенням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, в порядку, встановленому договором.
Проект договору щодо внесення змін до договору розглядається іншими сторонами протягом не більше ніж десяти робочих днів з дня його надходження.
Після узгодження остаточної редакції проекту договору про внесення змін до договору уповноважені особи сторін підписують відповідний проект договору про внесення змін до договору з дотриманням вимог законодавства про електронні документи та електронний документообіг.
У разі незгоди із запропонованими змінами сторони розв’язують спір шляхом ведення переговорів або в судовому порядку.
37. Дія договору припиняється з підстав, передбачених договором або законом.
Розірвання договору з підстав невиконання надавачем комплексної послуги вимог цього Порядку та договору є підставою для оголошення конкурсу з відбору надавача комплексної послуги для відповідної територіальної громади. Конкурс оголошується протягом п’яти робочих днів з моменту припинення дії договору відповідно до цього Порядку.
Територіальна громада може за власним бажанням подати заяву про участь в експериментальному проекті відповідно до цього Порядку під час наступного оголошення Фондом про проведення відбору учасників.
38. Ціна договору розраховується Фондом з урахуванням вартості комплексної послуги, обчисленої згідно з пунктами 38, 39 цього Порядку.
Ціна договору для конкурсанта, який став переможцем конкурсу для двох і більше територіальних громад, що є учасниками експериментального проекту, розраховується для кожної територіальної громади окремо.
Вартість комплексної послуги визначається з урахуванням прямих витрат на заробітну плату та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працівників надавача комплексної послуги, придбання товарів і послуг, безпосередньо пов’язаних з її наданням.
39. Вартість комплексної послуги, що надається на підставі договору, визначається Фондом на місяць для одного надавача комплексної послуги як добуток базової ставки/однієї з базових ставок з урахуванням особливих умов праці працівників із застосуванням коригувального коефіцієнта та кількості місяців, на які укладено договір, із заокругленням до цілого числа.
Коригувальні коефіцієнти, які застосовуються для визначення вартості комплексної послуги, становлять:
1 - для територіальної громади з чисельністю до 5 тис. жителів;
1,3 - для територіальної громади з чисельністю від 5 тис. до 20 тис. жителів;
1,6 - для територіальної громади з чисельністю від 20 тис. до 50 тис. жителів;
2,1 - для територіальної громади з чисельністю від 50 до 100 тис. жителів;
2,5 - для територіальної громади з чисельністю понад 100 тис. жителів.
Вартість комплексної послуги, що надається на підставі договору, розраховується з урахуванням потенційних особливих умов праці працівників надавача комплексної послуги:
на територіях можливих бойових дій, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Мінрозвитку (далі - перелік територій), для яких не визначена дата припинення можливості бойових дій, - у граничному розмірі 50 відсотків посадового окладу;
на територіях активних бойових дій, територіях активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси, включених до переліку територій, для яких не визначена дата завершення бойових дій, - у граничному розмірі 100 відсотків посадового окладу.
Територія надання комплексної послуги визначається з урахуванням інформації про конкурсанта та про територіальну громаду, на території якої конкурсант планує надавати комплексну послугу.
Мінсоцполітики встановлює базову ставку та базові ставки з урахуванням особливих умов праці працівників, визначених абзацами восьмим - десятим цього пункту, які розраховується за такою формулою:
ГВКП1/ГВКП2/ГВКП3 = (ЗПЄВ1/ЗПЄВ2/ЗПЄВ3 + ПТП + АВ1/АВ2/АВ3) × КК,
де ГВКП1 - базова ставка для територіальної громади чисельністю до 5 тис. жителів;
ГВКП2 - базова ставка з урахуванням особливих умов праці працівників для територіальної громади чисельністю до 5 тис. жителів, яка розташовується на території, включеній до переліку територій, передбачених абзацом дев’ятим цього пункту;
ГВКП3 - базова ставка з урахуванням особливих умов праці працівників для територіальної громади чисельністю до 5 тис. жителів, яка розташовується на території, включеній до переліку територій, передбачених абзацом десятим цього пункту;
ЗПЄВ1 - заробітна плата та єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працівників надавача комплексної послуги, визначеного для надавача комплексних послуг, який провадитиме свою діяльність у територіальній громаді з чисельністю до 5 тис. жителів;
ЗПЄВ2 - заробітна плата та єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працівників надавача комплексної послуги, визначеного для надавача комплексних послуг, який провадитиме свою діяльність у територіальній громаді з чисельністю до 5 тис. жителів, яка розташовується на території, включеній до переліку територій, передбачених абзацом дев’ятим цього пункту;
ЗПЄВ3 - заробітна плата та єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працівників надавача комплексної послуги, визначеного для надавача комплексних послуг, який провадитиме свою діяльність у територіальній громаді з чисельністю до 5 тис. жителів, яка розташовується на території, включеній до переліку територій, передбачених абзацом десятим цього пункту;
ПТП - придбання товарів та послуг, безпосередньо пов’язаних із наданням комплексної послуги. Примірний перелік товарів та послуг для надання комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості затверджується Мінсоцполітики;
АВ - інші витрати на організаційне забезпечення діяльності надавача комплексної послуги;
КК - коригувальний коефіцієнт для територіальної громади, який застосовується для визначення вартості комплексної послуги залежно від кількості жителів.
Витрати на оплату праці працівників надавача комплексної послуги розраховуються за такою формулою:
ЗПЄВ1/ЗПЄВ2/ЗПЄВ3 = ЗП1/ЗП2/ЗП3 + ЄВ1/ЄВ2/ЄВ3,
де ЗПЄВ1 - заробітна плата та єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працівників надавача комплексної послуги;
ЗПЄВ2 - заробітна плата та єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працівників надавача комплексної послуги, обчислені з урахуванням особливих умов праці працівників, визначених абзацами восьмим і дев’ятим цього пункту;
ЗПЄВ3 - заробітна плата та єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працівників надавача комплексної послуги, обчислені з урахуванням особливих умов праці працівників, визначених абзацами восьмим та десятим цього пункту;
ЗП1 - заробітна плата працівників надавача комплексної послуги;
ЗП2 - заробітна плата працівників надавача комплексної послуги, обчислена з урахуванням особливих умов праці працівників, визначених абзацами восьмим і дев’ятим цього пункту;
ЗП3 - заробітна плата працівників надавача комплексної послуги, обчислена з урахуванням особливих умов праці працівників, визначених абзацами восьмим та десятим цього пункту;
ЄВ1/ЄВ2/ЄВ3 - єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування із заробітної плати працівників надавача комплексної послуги.
Витрати на придбання товарів та послуг рекомендується розраховувати за такою формулою:
ПТП = ПМ + ПХ + ІВ,
де ПМ - предмети та матеріали, що використовуються для надання соціальної послуги;
ПХ - продукти харчування, що закуповуються для надання комплексної послуги;
ІВ - інші витрати на придбання товарів та послуг, що використовуються для надання комплексної послуги.
Інші витрати на організаційне забезпечення діяльності надавача комплексної послуги розраховуються за формулою:
АВ1/АВ2/АВ3 = ЗПЄВ1/ЗПЄВ2/ЗПЄВ3 × 0,3 відсотка.
40. Фонд здійснює оплату надання комплексної послуги на підставі поданих надавачами комплексної послуги звітів про комплексну послугу, надану у звітному періоді (за місяцями), за формою, затвердженою Мінсоцполітики, відповідно до укладених договорів. До звіту надавач комплексної послуги подає узагальнені дані вихідних анкет отримувачів комплексної послуги щодо фактичного надання комплексної послуги, підписаних отримувачами комплексної послуги, за формою, встановленою Мінсоцполітики.
Оплаті за договором підлягає фактична вартість комплексної послуги.
Фактична вартість комплексної послуги на місяць дорівнює вартості комплексної послуги, обчисленої на місяць, за умови виконання фахівцями місячної норми навантаження (розраховується з урахуванням нормальної тривалості робочого часу на тиждень на одного фахівця) відповідно до примірного нормативу часу виконання заходів комплексної послуги, затвердженого Мінсоцполітики. У разі невиконання (часткового виконання) фахівцями зазначеної місячної норми навантаження фактична вартість комплексної послуги розраховується пропорційно відповідно до виконаного обсягу робіт.
Для врахування Фондом під час оплати фактичної вартості комплексної послуги, що надається на підставі договору, вартості комплексної послуги обчисленої на підставі ГВКП2/ГВКП3, надавач комплексної послуги у звіті про комплексну послугу, надану у звітному періоді, зазначає заходи, час їх виконання та території з урахуванням переліку територій, зазначеного в пункті 39 цього Порядку.
Надавачі комплексної послуги щомісяця до 5 числа місяця (за грудень - до 18 грудня поточного року) подають Фонду звіти про комплексну послугу, надану у звітному періоді, за формою, затвердженою Мінсоцполітики.
Фонд узагальнює подані звіти про комплексну послугу, надану у звітному періоді, та подає щомісяця до 10 числа місяця (за грудень - до 23 грудня поточного року) Мінсоцполітики зведений звіт про комплексну послугу.
41. Кошти, перераховані надавачу комплексної послуги, спрямовуються на:
оплату праці з урахуванням єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працівників надавача комплексної послуги, які безпосередньо залучені до надання комплексної послуги, та щомісячної надбавки за роботу з особливими умовами праці відповідно до пункту 39 цього Порядку;
оплату послуг залучених осіб надавача комплексної послуги (оплата за договором про надання послуг), в тому числі з урахуванням щомісячної надбавки за роботу з особливими умовами праці відповідно до пункту 39 цього Порядку;
витрати на придбання канцелярських та господарських товарів, необхідних для надання комплексної послуги;
витрати на продукти харчування, що закуповуються для отримувачів комплексної послуги;
інші витрати на організаційне забезпечення діяльності надавача комплексної послуги, зокрема обов’язкові платежі, які підтверджені відповідними документами.
42. Під час реалізації експериментального проекту основними завданнями надавача комплексної послуги є:
забезпечення здійснення заходів, що становлять зміст комплексної послуги;
надання комплексної послуги у приміщенні, визначеному в договорі як місце надання комплексної послуги (крім випадків, визначених пунктом 51 цього Порядку);
повідомлення Фонду про всі обставини, що можуть істотно вплинути на виконання цього Порядку та договору;
планування та координація роботи фахівців;
проведення моніторингу надання комплексної послуги фахівцями;
організація ведення документації з надання комплексної послуги за формами та у строки, встановлені Мінсоцполітики;
забезпечення проведення анкетування про фактичне отримання комплексної послуги (за підписом отримувача комплексної послуги) та збереження анкет протягом трьох років з моменту підписання;
забезпечення внесення відомостей про отримувачів комплексної послуги до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг (за технічної можливості);
взаємодія з учасниками експериментального проекту з питань організації надання комплексної послуги в територіальній громаді;
підготовка для подання уповноваженим органам Фонду щомісячної звітності про надання комплексної послуги;
забезпечення професійного розвитку та методичної підтримки фахівців. Тренінги, освітні програми, навчальні курси, рекомендовані Мінсоцполітики в рамках експериментального проекту, є обов’язковими для проходження фахівцями надавачів комплексної послуги;
проведення супервізії для фахівців;
взаємодія з органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, громадськими та благодійними організаціями, іншими установами незалежно від форми власності, волонтерами з питань реалізації експериментального проекту;
підготовка пропозицій щодо змісту, обсягу, порядку надання, форм звітності про надання комплексної послуги та форм обліку надання комплексної послуги, оцінювання індивідуальних потреб в її наданні;
прийняття рішення про надання/відмову в наданні комплексної послуги особі/сім’ї/групі осіб;
укладення меморандумів/договорів про організацію та проведення навчання в рамках заходів, що становлять зміст комплексної послуги;
організація перекладу на жестову мову для забезпечення надання комплексної послуги особам з порушеннями слуху та мовлення;
взаємодія з іншими надавачами соціальних послуг, закладами охорони здоров’я, освіти, іншими закладами, підприємствами, установами, організаціями для організації надання соціальних послуг і розв’язання проблемних питань особи/сім’ї;
інформування жителів про комплексну послугу через офіційні веб-сайти, електронні засоби комунікації, соціальні мережі, смс-повідомлення, друковану продукцію (буклети, ліфлети тощо) у формі, доступній для сприйняття особами з будь-якими порушеннями здоров’я. Офіційний веб-сайт (за наявності) надавача комплексної послуги повинен відповідати вимогам ДСТУ EN301 549:2022 “Інформаційні технології. Вимоги щодо доступності продуктів та послуг ІКТ”.
43. Основними завданнями фахівців є:
здійснення заходів, що становлять зміст комплексної послуги відповідно до пункту 44 цього Порядку;
надіслання повідомлення про особу/сім’ю/групу осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, до уповноважених органів надавачів соціальних послуг з метою організації надання їм відповідно до індивідуальних/сімейних потреб соціальних послуг, передбачених Класифікатором соціальних послуг;
ведення документації з надання комплексної послуги, зокрема внесення відомостей про отримувачів комплексної послуги до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг (за технічної можливості);
ведення документації з надання комплексної послуги за формами та у строки, встановлені Мінсоцполітики.
44. Основні заходи, що становлять зміст комплексної послуги, передбачають:
оцінювання потреби особи/сім’ї/групи осіб у заходах, що становлять зміст комплексної послуги;
інформування отримувача комплексної послуги щодо змісту, умов надання комплексної послуги та з питань соціального захисту, медичних та реабілітаційних послуг, безоплатної правничої допомоги тощо;
оцінювання потреб отримувача комплексної послуги у соціальних послугах;
визначення дорожньої карти для отримувача комплексної послуги та надання йому допомоги в установленні контактів з фахівцями, службами, організаціями тощо, зокрема з питань отримання інших соціальних, медичних, реабілітаційних та інших послуг, відповідно до його потреб;
консультування отримувача комплексної послуги, зокрема допомога у проведенні аналізу життєвої ситуації, визначенні основних проблем, шляхів їх вирішення, складення плану запобігання виникненню складних життєвих обставин;
надання психологічної підтримки/допомоги, зокрема психологічна діагностика, психологічне консультування (індивідуальне, сімейне, групове);
забезпечення формування та розвиток соціальних навичок, умінь, соціальної компетентності отримувача комплексної послуги;
психоедукацію (просвіту з питань психічного здоров’я), зокрема за наявності ознак стресових та травматичних ситуацій, психологічної (психічної) травми, гострих стресових реакцій, гострого стресового розладу (ГСР), посттравматичного стресового розладу (ПТСР), та перенаправлення у випадках, що потребують залучення лікаря для надання медичної допомоги;
надання психологічної підтримки з метою пошуку внутрішніх та зовнішніх особистісних ресурсів, які допомагають підвищити здатність до відновлення психологічного стану та запобігання розвитку постстресових розладів;
надання психологічної допомоги особам у стані дистресу за наявності ознак психологічної травми, гострих стресових реакцій та гострих стресових розладів, викликаних травматичними подіями;
навчання використанню прийомів емоційного та психологічного розвантаження, релаксаційних технік тощо;
розвиток нових поведінкових моделей адаптації для психологічного відновлення та повноцінного функціонування;
проведення навчання для громадських діячів, волонтерів, представників закладів освіти, охорони здоров’я, соціальної сфери, органів місцевого самоврядування, органів самоорганізації населення (об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, комітети самоорганізації населення тощо), жителів за програмами “Основи роботи з травмою та розвиток стресостійкості”, “Надання першої психологічної допомоги”, “Самодопомога +”, “Основи командної взаємодії”, “Універсальний тренінг підтримки психічного здоров’я”, “Запобігання професійному та емоційному вигоранню в колективі”, “Адаптація ветеранів у робочому колективі та цивільному житті”, іншими програмами відповідно до потреб громади/району/регіону;
проведення навчання (лекції, бесіди, тренінги, вистави, акції тощо) основ психічного здоров’я, пошуку інструментів, які допоможуть особі дбати про свій внутрішній стан, протоколів поведінки у кризових ситуаціях, планування сім’ї, основ догляду за дітьми, основних засад усвідомленого батьківства тощо відповідно до потреби громади/району/регіону;
проведення навчання спеціалістів, які з огляду на специфіку трудових або службових обов’язків чи вид виконуваних робіт найчастіше взаємодіють із жителями, та волонтерів, діяльність яких спрямована на підвищення обізнаності та формування навичок жителів щодо реагування на кризові ситуації;
організацію роботи груп самодопомоги та взаємодопомоги, зокрема за принципом “рівний рівному”;
організацію клубів за інтересами в рамках групової форми надання соціально-психологічної допомоги, зокрема просвітницьких та профілактичних батьківських/сімейних клубів;
надання допомоги у зміцненні/відновленні родинних та соціальних зв’язків, зокрема шляхом проведення діагностики порушень взаємовідносин батьків та дітей, допомоги у набутті навичок подолання різних ситуацій у повсякденному житті та у вихованні дітей; запобігання виникненню ситуацій, які ведуть до зниження якості сімейного виховання та порушень розвитку дитини; набуття батьками навичок конструктивного виховання;
організацію простору безпеки та розвитку з елементами арт-терапевтичних засобів, ігрової терапії; кризове реагування, екстрену психологічну допомогу, перенаправлення до інших суб’єктів для отримання психологічної допомоги інших рівнів;
координацію волонтерської діяльності, підготовку волонтерів, які надають послуги в територіальній громаді;
організацію міждисциплінарного навчання основ командної взаємодії представників суб’єктів взаємодії, які діють у територіальній громаді, та суб’єктів, діяльність яких спрямована на забезпечення надання психологічної допомоги;
виявлення потреб вразливих груп населення та бар’єрів, які існують для отримання ними соціальних послуг;
співпраця з іншими суб’єктами взаємодії з питань надання отримувачу комплексної послуги комплексної підтримки, а саме інших соціальних, медичних, реабілітаційних, освітніх, профорієнтаційних, правничих, транспортних та інших послуг, психологічної допомоги інших рівнів, допомоги з працевлаштування, гуманітарної та натуральної допомоги відповідно до результатів оцінювання індивідуальних/сімейних потреб. Така співпраця здійснюється шляхом направлення отримувача комплексної послуги до визначеного суб’єкта на засадах добровільності та конфіденційності.
Співпраця із суб’єктами взаємодії реалізується шляхом укладення меморандумів/договорів про співпрацю між надавачем комплексної послуги та суб’єктами взаємодії за ініціативи будь-якої із сторін.
Пріоритетність застосування заходів, що становлять зміст комплексної послуги, визначається з урахуванням оцінювання потреби особи/сім’ї/групи осіб у заходах, що становлять зміст комплексної послуги.
45. Підставами для надання комплексної послуги є:
звернення в усній, паперовій або електронній формі від потенційного отримувача комплексної послуги або його законного представника;
направлення соціального менеджера громади/уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної, міської, районної в місті (у разі їх утворення) ради, районної в м. Києві держадміністрації для забезпечення ведення випадку;
звернення/повідомлення від суб’єктів взаємодії у паперовій або електронній формі за допомогою електронних комунікацій;
запит органу місцевого самоврядування щодо реагування на кризову ситуацію/ситуації, пов’язану/пов’язані з надзвичайним та/або воєнним станом у територіальній громаді/районі/регіоні;
запит юридичних або фізичних осіб, де потенційні отримувачі комплексної послуги навчаються, працюють, перебувають, проживають, а також від органів місцевого самоврядування щодо потреби у проведенні групового заходу/заходів, що становлять зміст комплексної послуги;
виконання заходів, що становлять зміст комплексної послуги, в межах затвердженої/визначеної соціально-профілактичної програми територіальної громади/району в місті.
46. Рішення про надання комплексної послуги/відмову в наданні/ припинення надання комплексної послуги приймає надавач комплексної послуги шляхом видання відповідного наказу/розпорядження.
47. Підстави для відмови в наданні або для припинення надання комплексної послуги визначаються надавачем комплексної послуги з дотриманням вимог законодавства про організацію надання соціальних послуг.
48. Комплексна послуга може надаватися в такій формі:
індивідуальна - за відсутності інших осіб;
сімейна - разом з особами, що перебувають у родинних стосунках або проживають однією сім’єю;
групова - у групі осіб з іншими отримувачами комплексних послуг.
Надавач комплексної послуги визначає форму надання комплексної послуги - індивідуальну/сімейну та/або групову, а також строк її надання - одноразово, екстрено (кризово) або системно.
49. Для надання комплексної послуги на індивідуальному/сімейному рівні проводиться оцінювання індивідуальних/сімейних потреб отримувача комплексної послуги.
Для надання комплексної послуги на рівні групи проводиться збір та аналіз інформації про потребу групи осіб в отриманні комплексної послуги, її зміст та форму надання із залученням представників підприємства, установи, організації, де отримувачі комплексної послуги навчаються, працюють, перебувають, проживають, а також представників органів місцевого самоврядування.
Надання комплексної послуги у груповій формі може проводитися відповідно до запиту (заяви) громади/району/регіону та/або за зверненням отримувача комплексної послуги, направленням отримувача комплексної послуги від інших суб’єктів, зокрема надавачів соціальних послуг.
На підставі проведеного оцінювання індивідуальних/сімейних/ групових потреб отримувача комплексної послуги фахівець формує перелік рекомендованих заходів комплексної послуги.
50. Строк і періодичність/тривалість надання комплексної послуги у кожному конкретному випадку визначаються індивідуально з урахуванням індивідуальних/сімейних/групових потреб отримувача комплексної послуги.
51. Комплексна послуга надається у приміщенні центру життєстійкості за місцем розташування надавача комплексної послуги згідно з договором.
За потреби комплексна послуга може надаватися за місцем розташування закладу, в якому працюють чи навчаються отримувачі комплексної послуги в разі її надання у груповій формі, або за межами приміщення надавача комплексної послуги, зокрема у приміщенні іншого надавача соціальних послуг, закладу охорони здоров’я, закладу освіти, іншого закладу, підприємства, установи, організації, яке розташовано у віддалених населених пунктах, для забезпечення комплексною послугою всіх жителів, на вулиці, або через Інтернет за допомогою засобів рухомого (мобільного), фіксованого зв’язку.
Надання комплексної послуги поза приміщенням центру життєстійкості повинно бути попередньо заплановано (планові випадки). Про планові випадки надавач комплексної послуги повідомляє соціального менеджера громади не пізніше ніж 5 числа місяця, в якому такі випадки заплановані.
52. Приміщення, в якому надається комплексна послуга, повинне відповідати таким вимогам:
мати не менш як два відокремлених місця для першого контакту з отримувачем комплексної послуги, де у разі потреби проводиться індивідуальне оцінювання потреб отримувача комплексної послуги; первинне консультування та перенаправлення (у разі потреби) отримувача комплексної послуги;
мати не менш як одну кімнату для індивідуального консультування площею не менш як 12 кв. метрів та не менш як одну кімнату для групової форми роботи площею не менш як 24 кв. метри;
мати не менш як одну кімнату для проведення занять із дітьми;
мати туалет, сповивальний столик;
відповідати санітарним і протипожежним вимогам, передбаченим законодавством, а також вимогам щодо інклюзивності приміщення, передбаченим Державними будівельними нормами ДБН В.2.2-40:2018 “Будинки і споруди. Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення”, стосовно його доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення;
мати захисні споруди цивільного захисту, придатні для укриття отримувачів комплексних послуг та персоналу надавача комплексної послуги і безпечного перебування в них (з урахуванням рекомендацій ДСНС щодо організації укриття на об’єктах фонду захисних споруд цивільного захисту).
Облаштування приміщення, в якому надається комплексна послуга, здійснюється відповідно до Порядку організації діяльності та забезпечення функціонування центрів життєстійкості, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 січня 2024 р. № 83.
53. Надавачі комплексної послуги та уповноважені органи зобов’язані сприяти Нацсоцслужбі та її територіальним органам у проведенні моніторингу, оцінки якості надання комплексної послуги, а також під час здійснення контролю за дотриманням вимог законодавства та виконання умов, визначених цим Порядком.
За результатами моніторингу, оцінки якості комплексної соціальної послуги та державного контролю Нацсоцслужба щокварталу до 25 числа місяця, що настає за звітним періодом, готує аналітичну довідку у довільній формі із зазначенням виявлених порушень (за їх наявності) та рекомендацій щодо підвищення ефективності надання комплексної соціальної послуги і протягом п’яти робочих днів з моменту підготовки такої довідки надсилає її Фонду та Мінсоцполітики.
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 19 листопада 2025 р. № 1505
ЗМІНИ,
що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України
1. У додатках 49 і 51 до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268 “Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів” (Офіційний вісник України, 2006 р., № 10, ст. 632; 2024 р., № 43, ст. 2621) у графі “Найменування посади”:
1) додаток 49 після слів “Головний спеціаліст” доповнити словами “, головний спеціаліст (соціальний менеджер громади)”;
2) у додатку 51 слова “Головний державний соціальний інспектор” замінити словами “Соціальний менеджер громади”.
2. У Порядку використання коштів державного бюджету на розвиток системи соціальних послуг, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 22 грудня 2023 р. № 1352 (Офіційний вісник України, 2024 р., № 9, ст. 491; 2024 р., № 75, ст. 4447; 2025 р., № 87, ст. 6037):
- 1) підпункт 1 пункту 4 викласти в такій редакції:
“1) вартості комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості відповідно до Порядку реалізації експериментального проекту з організації надання комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості в територіальних громадах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 листопада 2025 р. № 1505 “Деякі питання реалізації експериментального проекту з організації надання комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості в територіальних громадах”; ”;
- 2) у пункті 5:
слова і цифри “від 3 жовтня 2023 р. № 1049 “Про реалізацію експериментального проекту із запровадження комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості (Офіційний вісник України, 2023 р., № 94, ст. 5558), виключити;
після слів і цифр “від 1 жовтня 2025 р. № 1285 “Деякі питання реалізації експериментального проекту із забезпечення догляду і виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в умовах, наближених до сімейних, на засадах співфінансування з державного бюджету та місцевих бюджетів” доповнити словами і цифрами “, від 19 листопада 2025 р. № 1505 “Деякі питання реалізації експериментального проекту з організації надання комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості в територіальних громадах”.
3. У постанові Кабінету Міністрів України від 23 січня 2024 р. № 83 “Про організацію діяльності та забезпечення функціонування центрів життєстійкості” (Офіційний вісник України, 2024 р., № 17, ст. 1087):
- 1) у постанові:
у пункті 3 слова і цифри “від 3 жовтня 2023 р. № 1049 “Про реалізацію експериментального проекту із запровадження комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості” (Офіційний вісник України, 2023 р., № 94, ст. 5558)” замінити словами і цифрами “від 19 листопада 2025 р. № 1505 “Деякі питання реалізації експериментального проекту з організації надання комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості в територіальних громадах”;
у пункті 5 та абзаці першому пункту 6 слова “Міністерству соціальної політики” замінити словами “Міністерству соціальної політики, сім’ї та єдності”;
- 2) у Порядку організації діяльності та забезпечення функціонування центрів життєстійкості, затвердженому зазначеною постановою:
в абзаці другому пункту 2 слова і цифри “Порядку реалізації експериментального проекту із запровадження комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 жовтня 2023 р. № 1049 “Про реалізацію експериментального проекту із запровадження комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості” (Офіційний вісник України, 2023 р., № 94, ст. 5558)” замінити словами і цифрами “Порядку реалізації експериментального проекту з організації надання комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості в територіальних громадах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 листопада 2025 р. № 1505 “Деякі питання реалізації експериментального проекту з організації надання комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості в територіальних громадах”;
в абзаці першому пунктів 3 і 5 слова і цифри “Порядку реалізації експериментального проекту із запровадження комплексної соціальної послуги із формування життєстійкості, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 жовтня 2023 р. № 1049” замінити словами і цифрами “Порядку реалізації експериментального проекту з організації надання комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості в територіальних громадах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 листопада 2025 р. № 1505”.