# Про затвердження Порядку проведення моніторингу призначених органів з оцінки відповідності та визнаних незалежних організацій у приміщенні Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України **Тип:** Мінекономіки (з 2025) **Видавник:** Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України **Номер:** z0401-26 **Прийнято:** 2026-02-18 **Чинна редакція від:** 2026-02-18 **Стан:** in_force **Rada ID:** `z0401-26` --- > МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ, ДОВКІЛЛЯ ТА СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ > > НАКАЗ > > 18.02.2026  № 2689 > > Зареєстровано в Міністерстві > > юстиції України > > 26 березня 2026 року > > за № 401/45795 > > Про затвердження Порядку проведення моніторингу призначених органів з оцінки відповідності та визнаних незалежних організацій у приміщенні Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України > > Відповідно до [абзацу сьомого](rada:124-19) частини другої статті 38 Закону України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності» та Закону України від 10 жовтня 2024 року [№ 4017-IХ](rada:4017-20) «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про адміністративну процедуру»» > > НАКАЗУЮ: > > **1.** Затвердити Порядок проведення моніторингу призначених органів з оцінки відповідності та визнаних незалежних організацій у приміщенні Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України, що додається. > > **2.** Департаменту технічного регулювання в установленому законодавством порядку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України. > > **3.** Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування. > > **4.** Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра економіки, довкілля та сільського господарства України згідно з розподілом функціональних обов’язків. > > Міністр > > Олексій СОБОЛЕВ > > ПОГОДЖЕНО: > > > Заступник Міністра цифрової трансформації України > > з питань європейської інтеграції > > > Міністр охорони здоров’я України > > > Віце-прем’єр-міністр України - > > Міністр енергетики України > > > Міністр внутрішніх справ України > > > Віце-прем’єр-міністр з відновлення України - > > Міністр розвитку громад та територій України > > > Міністр соціальної політики, > > сім’ї та єдності України > > > Перший заступник Міністра оборони України > > > Голова Державної служби спеціального зв’язку > > та захисту інформації України > > > Заступник Голови безпеки України > > > Голова - Головний державний інспектор > > з ядерної та радіаційної безпеки України > > > Голова Державної регуляторної служби України > > > Керівник Секретаріату > > Спільного представницького органу сторони > > роботодавців на національному рівні > > > Голова Спільного представницького органу > > об’єднань профспілок > > Олександр БОРНЯКОВ > > > Віктор ЛЯШКО > > > > Денис ШМИГАЛЬ > > > Ігор КЛИМЕНКО > > > > Олексій КУЛЕБА > > > > Денис УЛЮТІН > > > Олексій ВИСКУБ > > > > Олександр ПОТІЙ > > > Ярослав МЕРЕЖКО > > > > Олег КОРІКОВ > > > Олексій КУЧЕР > > > > > Руслан ІЛЛІЧОВ > > > > Сергій БИЗОВ > > ЗАТВЕРДЖЕНО > > Наказ Міністерства економіки, > > довкілля та сільського > > господарства України > > 18 лютого 2026 року № 2689 > > Зареєстровано в Міністерстві > > юстиції України > > 26 березня 2026 року > > за № 401/45795 > > Порядок > > проведення моніторингу призначених органів з оцінки відповідності та визнаних незалежних організацій у приміщенні Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України > > **1.** Цей Порядок визначає процедуру проведення моніторингу призначених органів з оцінки відповідності та визнаних незалежних організацій (далі - призначений орган) щодо їх відповідності вимогам до призначених органів і виконання ними своїх обов’язків, установлених [Законом України](rada:124-19) «Про технічні регламенти та оцінку відповідності» та відповідними технічними регламентами, у приміщенні Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України (далі - моніторинг). > > **2.** Відносини щодо проведення моніторингу регулюються [Законом України](rada:2073-20) «Про адміністративну процедуру» з урахуванням особливостей, визначених [Законом України](rada:124-19) «Про технічні регламенти та оцінку відповідності» (далі - Закон). > > **3.** Моніторинг проводиться без виїзду на місце провадження діяльності призначеного органу шляхом аналізу інформації, наданої Мінекономіки, призначеними органами відповідно до [частин першої](rada:124-19) і [четвертої](rada:124-19) статті 34, [частин першої](rada:124-19) і [третьої](rada:124-19) статті 42 Закону, та/або документально підтвердженої інформації, одержаної Мінекономіки від фізичних та юридичних осіб, яка свідчить про невідповідність призначених органів вимогам до призначених органів (далі - вимоги) або невиконання ними своїх обов’язків, установлених Законом та відповідними технічними регламентами (далі - обов’язки). > > Моніторинг, який проводиться відповідно до абзацу першого цього пункту, не здійснюється з підстав, визначених [частиною першою](rada:877-16) статті 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». > > **4.** Моніторинг проводиться Мінекономіки із залученням центрального органу виконавчої влади або Служби безпеки України, на які покладено функції технічного регулювання у відповідній сфері діяльності (далі - відповідний державний орган), крім випадків, коли таким органом є Мінекономіки. > > **5.** Якщо за результатами розгляду одержаної Мінекономіки інформації, зазначеної в пункті 3 цього Порядку, виявлено відомості, що можуть свідчити про невідповідність призначеного органу вимогам та/або невиконання ним обов’язків, Мінекономіки розпочинає моніторинг шляхом: > > надсилання рекомендованого листа з повідомленням про вручення та/або листа електронною поштою призначеному органу, щодо якого буде проводитися моніторинг (далі - лист про початок моніторингу), у якому повідомляє про початок такого моніторингу, відповідний державний орган, що залучений до моніторингу (у разі залучення), а також з вимогою надати копії документів і матеріалів, необхідних для проведення моніторингу (далі - копії документів), та/або письмові пояснення з питань, що стосуються такого моніторингу (далі - пояснення); > > надсилання листа відповідному державному органу (у разі залучення) (далі - лист про залучення), у якому повідомляє про початок моніторингу та виявлені відомості, що можуть свідчити про невідповідність призначеного органу вимогам та/або невиконання ним обов’язків. > > Датою початку моніторингу є дата надсилання до призначеного органу листа про початок моніторингу. > > Призначений орган надсилає у спосіб, визначений у листі про початок моніторингу, копії документів та/або пояснення Мінекономіки та відповідному державному органу (у разі залучення) протягом п’яти робочих днів з дня одержання відповідного листа. За зверненням призначеного органу Мінекономіки або в разі залучення відповідний державний орган продовжує строк надання пояснень, але не більше ніж на п’ять робочих днів. > > **6.** Відповідний державний орган протягом 40 календарних днів з дня одержання листа про залучення, а в разі, коли відповідним державним органом є Мінекономіки, - протягом 40 календарних днів з дня надсилання листа про початок моніторингу, проводить аналіз виявлених відомостей, що можуть свідчити про невідповідність призначеного органу вимогам та/або невиконання ним обов’язків, та відповідних копій документів та/або пояснень, наданих призначеним органом, за результатами якого листом надсилає Мінекономіки (крім випадку, коли Мінекономіки є відповідним державним органом) обґрунтовану письмову позицію (далі - позиція), яка повинна містити інформацію про відсутність або встановлення факту чи підтвердження інформації про те, що призначений орган не відповідає вимогам та/або не виконує обов’язки, щодо яких отримано лист про залучення, та/або встановлення факту невідповідності призначеного органу іншим вимогам та/або невиконання ним інших обов’язків, ніж ті, щодо яких отримано лист про залучення (у разі встановлення). > > У разі встановлення фактів невідповідності призначеного органу вимогам та/або невиконання ним обов’язків позиція повинна також містити інформацію про: > > охоплення виявленими невідповідностями та/або фактами невиконання обов’язків усієї сфери призначення чи її частини (із зазначенням видів продукції та/або процедур оцінки відповідності в межах сфери призначення); > > наявність можливості усунення виявлених невідповідностей чи забезпечення виконання обов’язків з урахуванням наданої призначеним органом інформації. > > У разі потреби Мінекономіки та/або відповідний державний орган з метою всебічного розгляду справи вимагає шляхом надсилання рекомендованого листа з повідомленням про вручення та/або листа електронною поштою надання призначеним органом копій додаткових документів та/або пояснень, необхідних для моніторингу (далі - лист-вимога), а також інформації щодо можливості усунення виявлених невідповідностей чи забезпечення виконання ним обов’язків (далі - пропозиція). Такі копії документів та/або пояснення та/або пропозиція надаються призначеним органом у спосіб, визначений у такому листі-вимозі, Мінекономіки та відповідному державному органу (у разі його залучення) у строк, що не перевищує п’ять робочих днів із дня одержання призначеним органом відповідного листа-вимоги. За зверненням призначеного органу Мінекономіки або відповідний державний орган (у разі залучення) продовжують строк надання пояснень та/або пропозиції, але не більше ніж на п’ять робочих днів. > > **7.** У разі ненадання призначеним органом копій документів та/або пояснень та/або пропозиції, зазначених у пунктах 5 і 6 цього Порядку, відповідний державний орган (крім випадків, коли таким органом є Мінекономіки) готує позицію на підставі наявної інформації та фіксує в такій позиції ненадання призначеним органом копій документів та/або пояснень та/або пропозиції в установлений абзацом п’ятим пунктів 5, 6 цього Порядку строк. > > **8.** У разі ненадання відповідним державним органом у встановлений абзацом першим пункту 6 цього Порядку строк обґрунтованої позиції Мінекономіки зупиняє перебіг строку моніторингу до дня її отримання. > > **9.** За результатами моніторингу Мінекономіки з урахуванням наданої відповідним державним органом (у разі залучення) позиції складає акт, у якому зазначається про відсутність або встановлення факту чи підтвердження інформації про те, що призначений орган не відповідає вимогам та/або не виконує обов’язки. > > У разі встановлення фактів невідповідності призначеного органу вимогам та/або невиконання ним обов’язків в акті також зазначається інформація про: > > охоплення виявленими невідповідностями та/або фактами невиконання обов’язків усієї сфери призначення чи її частини (із зазначенням видів продукції та/або процедур оцінки відповідності в межах сфери призначення); > > наявність чи відсутність можливості усунення виявлених невідповідностей чи забезпечення виконання обов’язків. > > Мінекономіки фіксує в акті, складеному за результатами моніторингу, ненадання в установлений абзацом п’ятим пунктів 5, 6 цього Порядку строк призначеним органом копій документів та/або пояснень та/або пропозиції, до якого додає позицію відповідного державного органу (у разі залучення). > > **10.** Мінекономіки надсилає призначеному органу та відповідному державному органу (у разі його залучення) копію акта з одночасним інформуванням про закриття моніторингу протягом п’яти робочих днів з дня його підписання всіма посадовими особами Мінекономіки, які були залучені до моніторингу. > > **11.** Тривалість моніторингу не повинна перевищувати 70 календарних днів із дня його початку. > > Директор департаменту > > технічного регулювання > > Олександр ПАНКОВ