# Про затвердження Положення про Єдину цифрову інтегровану інформаційно-аналітичну систему управління процесом відбудови об'єктів нерухомого майна, будівництва та інфраструктури **Тип:** Мінінфраструктури, розв.громад **Видавник:** Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури **Номер:** z0198-24 **Прийнято:** 2024-01-23 **Чинна редакція від:** 2024-03-07 **Стан:** in_force **Rada ID:** `z0198-24` --- > МІНІСТЕРСТВО РОЗВИТКУ ГРОМАД, ТЕРИТОРІЙ ТА ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ > > НАКАЗ > > 23.01.2024  № 65 > > Зареєстровано в Міністерстві > > юстиції України > > 08 лютого 2024 р. > > за № 198/41543 > > Про затвердження Положення про Єдину цифрову інтегровану інформаційно-аналітичну систему управління процесом відбудови об’єктів нерухомого майна, будівництва та інфраструктури > > > _Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства розвитку громад, > > територій та інфраструктури > > [№ 133 від 13.02.2024](rada:z0248-24)_ > > Відповідно до [підпункту 1](rada:1286-2022-%D0%BF) пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2022 року № 1286 «Про реалізацію експериментального проекту із створення, впровадження та забезпечення функціонування Єдиної цифрової інтегрованої інформаційно-аналітичної системи управління процесом відбудови об’єктів нерухомого майна, будівництва та інфраструктури», [абзацу дев’ятого](rada:460-2015-%D0%BF) пункту 1, [пункту 8](rada:460-2015-%D0%BF) Положення про Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 червня 2015 року № 460 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2022 року № 1400), НАКАЗУЮ: > > **1.** Затвердити Положення про Єдину цифрову інтегровану інформаційно-аналітичну систему управління процесом відбудови об’єктів нерухомого майна, будівництва та інфраструктури, що додається. > > **2.** Департаменту стратегічного планування та регіональної політики забезпечити подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України. > > **3.** Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування. > > **4.** Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Олександру АЗАРХІНУ. > > Віце-прем’єр-міністр > > з відновлення України - > > Міністр > > О. Кубраков > > ПОГОДЖЕНО: > > > Перший заступник > > Міністра цифрової трансформації України > > > В.о. Голови Державного агентства відновлення > > та розвитку інфраструктури України, > > заступник Голови > > > Генеральний секретар Громадської спілки > > «Всеукраїнське громадське об’єднання > > «Національна Асамблея людей > > з інвалідністю України» > > О. Вискуб > > > > > Є. Кузькін > > > > > > В. Назаренко > > ЗАТВЕРДЖЕНО > > Наказ Міністерства > > розвитку громад, територій > > та інфраструктури України > > 23 січня 2024 року № 65 > > Зареєстровано в Міністерстві > > юстиції України > > 08 лютого 2024 р. > > за № 198/41543 > > ПОЛОЖЕННЯ > > про Єдину цифрову інтегровану інформаційно-аналітичну систему управління процесом відбудови об’єктів нерухомого майна, будівництва та інфраструктури > > I. Загальні положення > > **1.** Це Положення визначає організаційні засади функціонування Єдиної цифрової інтегрованої інформаційно-аналітичної системи управління процесом відбудови об’єктів нерухомого майна, будівництва та інфраструктури (далі - Єдина цифрова система). > > **2.** Захист інформації в Єдиній цифровій системі здійснюється відповідно до [Закону України](rada:80/94-%D0%B2%D1%80) «Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах». > > **3.** Доступ користувачів до Єдиної цифрової системи здійснюється на безоплатній основі. > > **4.** У цьому Положенні терміни вживаються у такому значенні: > > відновлення та/або відбудова об’єктів нерухомого майна, будівництва та інфраструктури (далі - відновлення та/або відбудова об’єктів) - комплекс робіт та заходів, спрямованих на реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт, нове будівництво об’єктів нерухомого майна, будівництва та інфраструктури, які були пошкоджені або зруйновані, внаслідок збройної агресії Російської Федерації; реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт існуючих об’єктів нерухомого майна та інфраструктури, нове будівництво об’єктів, які забезпечують економічний розвиток регіонів; > > електронний кабінет користувача Єдиної цифрової системи (далі - електронний кабінет) - компонент Єдиної цифрової системи, який призначений для доступу користувачів до Єдиної цифрової системи з метою внесення та отримання інформації щодо відновлення та/або відбудови об’єктів; > > користувач Єдиної цифрової системи (далі - користувач) - залежно від наданої ролі та повноважень уповноважена особа центральних органів виконавчої влади, обласних та Київської міської державних адміністрацій (обласних та Київської міської військових адміністрацій у разі їх утворення), сільських, селищних, міських рад або їх виконавчих органів (військових адміністрацій населених пунктів у разі їх утворення), суб’єктів господарювання, якій відповідно до цього Положення надається доступ до Єдиної цифрової системи та яка пройшла процедуру електронної ідентифікації/автентифікації; > > портал Єдиної цифрової системи (далі - портал) - компонент Єдиної цифрової системи, який забезпечує оприлюднення публічної інформації стосовно реалізації проєктів, що спрямовані на відновлення та/або відбудову об’єктів; > > центральна база даних Єдиної цифрової системи (далі - центральна база даних) - компонент Єдиної цифрової системи, який складається з систем збереження даних та програмного забезпечення, призначених для безпечного зберігання інформації та швидкої, надійної і безперервної передачі даних. > > Інші терміни вживаються у значенні, наведеному в [Цивільному кодексі України](rada:435-15), [Господарському кодексі України](rada:436-15), Законах України [«Про регулювання містобудівної діяльності»](rada:3038-17), [«Про архітектурну діяльність»](rada:687-14), [«Про критичну інфраструктуру»](rada:1882-20), [«Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах»](rada:80/94-%D0%B2%D1%80), [«Про електронні комунікації»](rada:1089-20), [«Про основні засади забезпечення кібербезпеки України»](rada:2163-19), [«Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги»](rada:2155-19), [«Про публічні електронні реєстри»](rada:1907-20), [«Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства»](rada:3773-17), [«Про публічні закупівлі»](rada:922-19) та інших нормативно-правових актах. > > II. Мета та завдання Єдиної цифрової системи > > **1.** Єдина цифрова система запроваджується та функціонує з метою: > > ефективного, уніфікованого управління процесом відновлення та/або відбудови об’єктів; > > консолідації інформації про процеси відновлення та/або відбудови об’єктів; > > застосування комплексного планування проведення робіт з відновлення та/або відбудови об’єктів; > > планування та забезпечення прозорості розподілу і використання фінансових ресурсів під час відновлення та/або відбудови об’єктів, зокрема коштів міжнародних партнерів; > > контролю виконання робіт стосовно процесів відновлення та/або відбудови об’єктів; > > обробки та візуалізації інформації щодо фактичного стану процесу відновлення та/або відбудови об’єктів; > > забезпечення можливості порівняння стану та/або процесу відновлення та/або відбудови об’єктів, які мають однакові технічні характеристики та знаходяться в різних регіонах; > > підвищення якості прийняття управлінських рішень під час відновлення та/або відбудови об’єктів; > > уникнення дублювання відомостей про відновлення та/або відбудову об’єктів; > > створення можливості для перегляду громадськістю стану реалізації процесів відновлення та/або відбудови об’єктів. > > **2.** Основними завданням Єдиної цифрової системи є: > > інтеграція зовнішніх електронних інформаційних ресурсів, які необхідні для забезпечення відновлення та/або відбудови об’єктів; > > забезпечення доступу до відкритих даних щодо процесів відновлення та/або відбудови об’єктів; > > відображення детальної інформації стосовно відновлення та/або відбудови об’єктів, зокрема видів робіт, найменування замовників, підрядників, статусів виконання робіт, орієнтовних дат завершення робіт, обсягів фінансування, укладених договорів та змін до них тощо; > > надання користувачам можливості вносити, завантажувати до Єдиної цифрової системи інформацію/відомості та документи (у тому числі електронні) про відновлення та/або відбудову об’єктів, зокрема стану виконання робіт; > > забезпечення відображення інформації про процедури закупівель стосовно відновлення та/або відбудови об’єктів; > > визначення алгоритму комунікацій між замовником та підрядником; > > забезпечення обліку проєктів, що спрямовані на відновлення та/або відбудову об’єктів, за якими проведено процедури закупівель та укладено договір між замовником та підрядником на послуги з розробки проєктної документації, нового будівництва, реконструкції, реставрації тощо; > > > _Абзац восьмий пункту 2 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури [№ 133 від 13.02.2024](rada:z0248-24)_ > > забезпечення моніторингу дати закінчення строку дії договору на проведення робіт щодо відновлення та/або відбудови об’єктів; > > > _Абзац дев’ятий пункту 2 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури [№ 133 від 13.02.2024](rada:z0248-24)_ > > забезпечення можливості планування ресурсів, необхідних для проведення проєктно-вишукувальних робіт; > > створення аналітичних дашбордів щодо прогресу виконання робіт, тривалості виконання робіт (відповідно до запланованих та фактичних термінів) стосовно відновлення та/або відбудови об’єктів; > > забезпечення доступності інформації, яка міститься в Єдиній цифровій системі, для осіб з інвалідністю згідно з вимогами ДСТУ EN 301549:2022 «Інформаційні технології. Вимоги щодо доступності продуктів та послуг ІКТ»; > > забезпечення широкого представлення на міжнародному рівні консолідованої інформації про процеси відновлення та/або відбудови об’єктів; > > забезпечення захисту даних від несанкціонованого доступу, знищення, модифікації шляхом здійснення організаційних і технічних заходів, впровадження засобів та методів технічного захисту інформації; > > інші завдання, що виникають в процесі відновлення та/або відбудови об’єктів. > > III. Власник Єдиної цифрової системи та його функції > > **1.** Власником Єдиної цифрової системи є держава в особі Мінінфраструктури (далі - Власник), яке є володільцем інформації в Єдиній цифровій системі. > > > _Абзац другий пункту 1 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури [№ 133 від 13.02.2024](rada:z0248-24)_ > > - **1)** приймає рішення стосовно створення, впровадження, функціонування, модернізації та розвитку Єдиної цифрової системи; > > - **2)** здійснює нормативно-правове, методологічне та інформаційне забезпечення у сфері ведення Єдиної цифрової системи; > > - **3)** затверджує технічні вимоги та завдання з розроблення та модернізації програмного забезпечення, а також погоджує пропозиції щодо розроблення та модернізації такого програмного забезпечення, що надаються технічним адміністратором; > > - **4)** надає роз’яснення щодо застосування законодавства, що стосується питань функціонування Єдиної цифрової системи (крім питань, що стосуються технічного та технологічного забезпечення Єдиної цифрової системи); > > - **5)** приймає рішення щодо надання доступу до Єдиної цифрової системи; > > - **6)** організовує електронну (технічну та інформаційну) взаємодію Єдиної цифрової системи з іншими державними інформаційно-комунікаційними системами та інформаційно-комунікаційними системами органів місцевого самоврядування з використанням системи електронної взаємодії електронних ресурсів; > > - **7)** здійснює моніторинг функціонування Єдиної цифрової системи, у тому числі шляхом проведення моніторингу процесів її ведення; > > - **8)** визначає категорії, склад та обсяг даних, які підлягають безстроковому та строковому архівному зберіганню в Єдиній цифровій системі; > > - **9)** забезпечує погодження Інструкції користувача Єдиної цифрової системи, що розробляється технічним адміністратором Єдиної цифрової системи (далі - технічний адміністратор); > > - **10)** інформує технічного адміністратора про виявлені недоліки у роботі Єдиної цифрової системи, вносить пропозиції щодо їх усунення та вдосконалення роботи Єдиної цифрової системи; > > - **11)** забезпечує оприлюднення інформації Єдиної цифрової системи у формі відкритих даних відповідно до [Закону України](rada:2939-17) «Про доступ до публічної інформації»; > > - **12)** забезпечує внесення змін до класифікаторів, довідників, словників, та інших баз даних шляхом отримання відомостей, необхідних для їх актуалізації, від інших центральних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування і надання таких відомостей технічному адміністратору; > > - **13)** здійснює заходи щодо впровадження комплексної системи захисту інформації Єдиної цифрової системи відповідно до законодавства у сфері захисту інформації в інформаційних, електронних комунікаційних та інформаційно-комунікаційних системах. > > IV. Технічний адміністратор Єдиної цифрової системи та його функції > > **1.** Технічним адміністратором Єдиної цифрової системи є Агентство відновлення. > > > _Абзац другий пункту 1 розділу IV із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури [№ 133 від 13.02.2024](rada:z0248-24)_ > > - **1)** здійснення заходів із створення, впровадження, функціонування Єдиної цифрової системи, а саме: > > супроводження та підтримку безперервного функціонування Єдиної цифрової системи; > > здійснення моніторингу Єдиної цифрової системи щодо її заповнення користувачами; > > розроблення пропозицій щодо технічного та/або технологічного удосконалення Єдиної цифрової системи (за потреби); > > розгляд пропозицій (зауважень) щодо технічного та технологічного удосконалення функціонування Єдиної цифрової системи та надання відповідних пропозицій щодо розроблення та модернізації програмного забезпечення Власнику. > > - **2)** організацію роботи, пов’язаної з провадженням діяльності щодо ведення та технічного адміністрування Єдиної цифрової системи, а саме: > > проведення моніторингу роботи Єдиної цифрової системи, баз даних та електронних інформаційних ресурсів, підключених до неї; > > здійснення технічних заходів та надання пропозицій Власнику для підтримки в актуальному стані класифікаторів, довідників, словників та баз даних (зокрема налаштування взаємодії, оновлення посилань, автоматизоване чи безпосередньо власноручне завантаження оновленої інформації); > > > _Абзац третій підпункту 2 пункту 1 розділу IV із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури [№ 133 від 13.02.2024](rada:z0248-24)_ > > підтримку функціонування програмного забезпечення Єдиної цифрової системи та електронних комунікаційних мереж, з використанням яких здійснюється користування відомостями Єдиної цифрової системи; > > створення, збереження та захист резервної копії відомостей та програмного забезпечення Єдиної цифрової системи; > > блокування несанкціонованих дій в Єдиній цифровій системі, в тому числі блокування/анулювання доступу користувачам; > > проведення технічних та профілактичних робіт з підтримки роботи Єдиної цифрової системи. > > - **3)** планування та організацію роботи в системі з іншими користувачами Єдиної цифрової системи з впровадження Єдиної цифрової системи, а саме: > > забезпечення в установленому порядку доступу до Єдиної цифрової системи; > > проведення навчання користувачів щодо роботи з Єдиною цифровою системою; > > надання інформаційної підтримки користувачам. > > - **4)** електронну інформаційну взаємодію між Єдиною цифровою системою та іншими державними інформаційно-комунікаційними системами, інформаційно-комунікаційними системами органів місцевого самоврядування з використанням системи електронної взаємодії електронних ресурсів; > > - **5)** розроблення та затвердження Інструкції користувача Єдиної цифрової інтегрованої інформаційно-аналітичної системи управління процесом відбудови об’єктів нерухомого майна, будівництва та інфраструктури (далі - Інструкція), в якій визначається вичерпний перелік даних, необхідних для внесення до Єдиної цифрової системи, а саме: > > підготовка та погодження з Власником вичерпного переліку даних, необхідних для внесення до Єдиної цифрової системи. > > - **6)** визначення за погодженням з Власником: > > порядку створення та функціонування компонентів Єдиної цифрової системи; > > складових та функцій компонентів Єдиної цифрової системи. > > V. Особливості функціонування Єдиної цифрової системи > > **1.** Єдина цифрова система - інформаційно-комунікаційна система, призначена для автоматизації планування фінансування робіт з відновлення та/або відбудови об’єктів нерухомого майна, будівництва та інфраструктури, а також моніторингу процесу відновлення та/або відбудови об’єктів нерухомого майна, будівництва та інфраструктури та використання фінансових ресурсів. > > **2.** Єдина цифрова система складається з таких компонентів: > > центральної бази даних; > > електронного кабінету; > > порталу. > > Для забезпечення функціонування Єдиної цифрової системи до її складу можуть входити інші компоненти. > > Функціональні можливості Єдиної цифрової системи повинні забезпечувати можливість ідентифікації/автентифікації користувачів з використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації. > > **3.** Налаштування автоматизованого робочого місця користувача здійснює технічний адміністратор. > > **4.** Інформація вноситься в Єдину цифрову систему українською мовою, за потреби можуть використовуватися латинські літери, розділові знаки та символи, арабські та римські цифри. > > Технічний адміністратор забезпечує переклад інформації, яка відображається на порталі Єдиної цифрової системи, англійською мовою. > > > _Абзац другий пункту 4 розділу V із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури [№ 133 від 13.02.2024](rada:z0248-24)_ > > **5.** Контроль за наповненням та доступом до даних Єдиної цифрової системи здійснює технічний адміністратор. > > > _Пункт 5 розділу V із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури [№ 133 від 13.02.2024](rada:z0248-24)_ > > **6.** У випадку виникнення технічних, програмних збоїв чи проблем у роботі Єдиної цифрової системи технічним адміністратором проводяться заходи щодо виявлення та усунення перешкод в роботі Єдиної цифрової системи. > > **7.** До Єдиної цифрової системи не вносяться відомості, що становлять державну таємницю. > > VI. Користувач Єдиної цифрової системи > > **1.** Користувач в Єдиній цифровій системі: > > зазначає в електронному кабінеті свою адресу електронної пошти, номер мобільного телефону (за наявності), підтверджує правильність своїх ідентифікаційних даних; > > > _Абзац другий пункту 1 розділу VI із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури [№ 133 від 13.02.2024](rada:z0248-24)_ > > забезпечує достовірність, своєчасність надання та повноту даних, що вноситься до Єдиної цифрової системи. > > **2.** Користувач має право: > > безоплатно та цілодобово користуватися Єдиною цифровою системою; > > звертатися до технічного адміністратора та Власника з пропозиціями (зауваженнями) щодо функціонування Єдиної цифрової системи; > > зберігати в електронному кабінеті документи та їх чернетки, фото-, відеоматеріали та електронні документи; > > отримувати інформаційну підтримку щодо порядку користування Єдиною цифровою системою. > > **3.** Користувач зобов’язаний: > > дотримуватися встановленого технічним адміністратором порядку користування Єдиною цифровою системою, визначеного в Інструкції; > > у разі зміни адреси електронної пошти та номера мобільного телефону не пізніше наступного робочого дня внести відповідні зміни до своїх облікових даних в електронному кабінеті; > > у разі наявності інформації про несанкціонований доступ до електронного кабінету невідкладно повідомляти технічного адміністратора Єдиної цифрової системи для блокування доступу; > > не використовувати Єдину цифрову систему, зокрема електронний кабінет, для вчинення протиправних діянь. > > VII. Надання, блокування, відновлення та анулювання доступу користувачів до електронного кабінету > > **1.** Користувачі отримують доступ до електронного кабінету після проходження процедури електронної ідентифікації та автентифікації, у тому числі з використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації, кваліфікованого електронного підпису та/або печатки, а також інших засобів ідентифікації, які дають змогу однозначно встановлювати особу та процедуру авторизації. > > **2.** Вхід користувачам до електронного кабінету надається за посиланням в Інтернеті. > > **3.** Рішення про блокування доступу користувачів до електронного кабінету приймає технічний адміністратор у разі наявності хоча б однієї з таких підстав: > > - **1)** надходження повідомлення (документів), що підтверджують факт компрометації особистого ключа користувача електронних довірчих послуг, виявлений самостійно користувачем або контролюючим органом під час здійснення заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог законодавства у сфері електронних довірчих послуг; > > - **2)** отримання повідомлення від керівників центральних органів виконавчої влади, обласних та Київської міської державних адміністрацій (обласних та Київської міської військових адміністрацій у разі їх утворення), сільських, селищних, міських рад або їх виконавчих органів (військових адміністрацій населених пунктів у разі їх утворення), суб’єктів господарювання про необхідність блокування доступу користувачів до електронного кабінету, у зв’язку з відстороненням уповноваженої особи від виконання посадових обов’язків, відстороненням від посади тощо; > > - **3)** виявлення несанкціонованого доступу до Єдиної цифрової системи; > > - **4)** отримання судового рішення, що набрало законної сили, про блокування доступу користувача до електронного кабінету; > > - **5)** отримання інформації про внесення користувачем електронного кабінету недостовірної інформації та/або розголошення користувачем інформації з обмеженим доступом, що міститься в Єдиній цифровій системі. > > **4.** Технічний адміністратор анульовує доступ користувача до електронного кабінету в разі: > > > _Абзац перший пункту 4 розділу VII із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури [№ 133 від 13.02.2024](rada:z0248-24)_ > > - **1)** отримання повідомлення від керівників центральних органів виконавчої влади, обласних та Київської міської державних адміністрацій (обласних та Київської міської військових адміністрацій у разі їх утворення), сільських, селищних, міських рад або їх виконавчих органів (військових адміністрацій населених пунктів у разі їх утворення), суб’єктів господарювання до електронного кабінету у зв’язку з припиненням виконання таким користувачем своїх повноважень, зокрема, звільненням, переведенням відповідальної посадової особи користувача, припиненням виконання повноважень органом/організацією тощо; > > - **2)** отримання судового рішення, що набрало законної сили, про анулювання доступу користувача до електронного кабінету; > > - **3)** встановлення Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації України порушення вимог законодавства щодо криптографічного та технічного захисту інформації; > > > _Підпункт 3 пункту 4 розділу VII із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури [№ 133 від 13.02.2024](rada:z0248-24)_ > > **5.** Блокування чи анулювання доступу користувача до електронного кабінету здійснюється технічним адміністратором невідкладно, але не пізніше наступного робочого дня з дня отримання відповідної інформації з одночасним повідомленням про це відповідного користувача. Таке повідомлення надсилається в електронній формі, зокрема на електронну пошту. > > > _Абзац перший пункту 5 розділу VII із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури [№ 133 від 13.02.2024](rada:z0248-24)_ > > У разі блокування доступу до електронного кабінету такий доступ відновлюється технічним адміністратором після усунення причин, які призвели до блокування доступу. > > У разі анулювання доступу користувача до електронного кабінету доступ не може бути відновлений. Надання доступу такому користувачу до електронного кабінету здійснюється відповідно до вимог пункту 2 цього розділу. > > VIII. Функціональні можливості електронного кабінету > > **1.** Програмними засобами Єдиної цифрової системи забезпечуються функціональні можливості електронного кабінету залежно від наданої ролі та повноважень користувачам. > > **2.** Облік проєктів відновлення та/або відбудови об’єктів здійснюється шляхом присвоєння унікального ідентифікатора (ID). Особливості заповнення інформації в електронному кабінеті визначаються Інструкцією. > > **3.** Користувачі забезпечують внесення актуальних та достовірних даних. Під час внесення до Єдиної цифрової системи інформації/відомостей з паперових чи інших носіїв для збереження цілісності, повноти, достовірності таких даних обов’язковим є попередній аналіз наявних даних та їх валідація (перевірка достовірності) до моменту внесення до Єдиної цифрової системи. > > **4.** Через електронний кабінет здійснюються: > > - **1)** внесення, завантаження до Єдиної цифрової системи інформації/відомостей про заплановані до реалізації проєкти відновлення та/або відбудови, зокрема повна та коротка назва проєкту, тип проєкту, замовник проєкту, вид робіт, орієнтована вартість реалізації проєкту в гривнях, класифікація проєкту, тривалість впровадження проєкту в місяцях, планова дата початку та завершення проєкту, соціально-економічна мета проєкту та його опис, наявність техніко-економічного обґрунтування, наявність проєктної документації, основні види робіт стосовно впровадження проєкту, джерела та розподіл фінансування реалізації проєкту, учасники реалізації проєкту, документація (техніко-економічне обґрунтування, проєктна документація, тендерна документація, договори, рішення щодо процедури закупівлі тощо); > > > _Підпункт 1 пункту 4 розділу VIII із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури [№ 133 від 13.02.2024](rada:z0248-24)_ > > - **2)** внесення, завантаження до Єдиної цифрової системи документів (у тому числі електронних) про проєкти відновлення та/або відбудови об’єктів; > > > _Підпункт 2 пункту 4 розділу VIII із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури [№ 133 від 13.02.2024](rada:z0248-24)_ > > - **3)** фіксування статусів проведення публічних закупівель стосовно проєктів відновлення та/або відбудови, яке проводиться користувачами, у строк не більше ніж 2 робочі дні з дня зміни статусу процедури публічної закупівлі в електронній системі закупівель та за технічної реалізації автоматичне отримання із електронної системи закупівель необхідної інформації, зокрема про стан статусу реалізації публічних закупівель та про відповідну документацію; > > > _Підпункт 3 пункту 4 розділу VIII із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури [№ 133 від 13.02.2024](rada:z0248-24)_ > > - **4)** фіксування користувачами етапів реалізації проєктів відновлення та/або відбудови, у тому числі можливість реагування на етапність ведення робіт, інформації про обсяги та кількість матеріально-технічних ресурсів проводиться, у строк не більше ніж 2 робочі дні з дня фіксування окремого виду діяльності, та здійснюється відповідно до Інструкції. Верифікація внесених користувачами даних, здійснюється технічним адміністратором; > > - **5)** внесення користувачами інформації щодо статусів і результатів проведення технічного нагляду не пізніше наступного робочого дня з дня фіксування окремого виду діяльності чи недоліку (дефекту, відхилення тощо) з наданням відповідних висновків, фото- та відеоелементів, протоколів, звітів тощо; > > > _Підпункт 5 пункту 4 розділу VIII із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури [№ 133 від 13.02.2024](rada:z0248-24)_ > > - **6)** внесення користувачами інформації щодо розподілу та систематичності фінансування робіт з відбудови, відновлення та будівництва об’єктів за джерелами та періодами (роками, місяцями), у строк не більше ніж 5 робочих днів з дня фіксування окремого виду діяльності відповідно до Інструкції; > > > _Підпункт 6 пункту 4 розділу VIII із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури [№ 133 від 13.02.2024](rada:z0248-24)_ > > - **7)** подання повідомлення про програмно-апаратні та методичні помилки, виявлені в роботі Єдиної цифрової системи. > > **5.** Інформація/відомості та документи (у тому числі електронні) про проєкти відновлення та/або відбудови об’єктів вноситься користувачами не пізніше 5 календарних днів з дня створення/надходження таких даних, виникнення інших підстав для внесення інформації до Єдиної цифрової системи, якщо інший більш короткий строк не встановлений цим Положенням або іншими актами законодавства. > > **6.** Відомості до електронного кабінету, також можуть вноситися в порядку електронної інформаційної взаємодії з державними електронними інформаційними ресурсами. > > IX. Портал Єдиної цифрової системи > > **1.** Портал Єдиної цифрової системи забезпечує оприлюднення публічної інформації стосовно реалізації проєктів, що спрямовані на відновлення та/або відбудову об’єктів, які реалізуються або плануються до реалізації в усіх сферах та у всіх регіонах України та забезпечення відкритого доступу до такої інформації у режимі реального часу для фізичних та юридичних осіб, у тому числі нерезидентів, представників органів влади іноземних держав, міжнародних організацій, посадових осіб центральних органів виконавчої влади, обласних та Київської міської державних адміністрацій (обласних та Київської міської військових адміністрацій у разі їх утворення), сільських, селищних, міських рад або їх виконавчих органів (військових адміністрацій населених пунктів у разі їх утворення), суб’єктів господарювання. > > > _Пункт 1 розділу IX із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури [№ 133 від 13.02.2024](rada:z0248-24)_ > > **2.** Портал Єдиної цифрової системи має офіційну адресу в мережі інтернет - www.dream.gov.ua. > > X. Взаємодія Єдиної цифрової системи з іншими електронними інформаційними ресурсами > > **1.** Єдина цифрова система забезпечує сумісність та електронну інформаційну взаємодію у режимі реального часу із наступними державними електронними інформаційними ресурсами: > > Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України; > > Єдина державна електронна система у сфері будівництва; > > геоінформаційна система здійснення моніторингу та оцінювання розвитку регіонів і територіальних громад; > > електронна система електронних державних закупівель Prozorro; > > єдиний вебпортал використання публічних коштів; > > > _Абзац шостий пункту 1 розділу X із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури [№ 133 від 13.02.2024](rada:z0248-24)_ > > дорожній геокалькулятор KM+; > > платформи для побудови інформаційно-аналітичних, звітних та моніторингових систем «E-road». > > До налагодження електронної інформаційної взаємодії Єдиної цифрової системи з такими електронними інформаційними ресурсами електронна інформаційна взаємодія здійснюється на підставі договору або спільного наказу про встановлення порядку інформаційної взаємодії Власників/розпорядників таких ресурсів. > > > _Абзац дев’ятий пункту 1 розділу X із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури [№ 133 від 13.02.2024](rada:z0248-24)_ > > Можливе використання відомостей таких електронних інформаційних ресурсів у складі Єдиної цифрової системи шляхом завантаження даних, що надані власниками таких електронних інформаційних ресурсів. > > Аналіз достовірності інформації/відомостей та документів (в тому числі електронних), що вносяться користувачами, може проводитися на підставі відомостей, отриманих шляхом автоматизованого доступу або у порядку електронної інформаційної взаємодії Єдиної цифрової системи з державними електронними інформаційними ресурсами. > > Електронна інформаційна взаємодія Єдиної цифрової системи та електронних інформаційних ресурсів згідно з цим Положенням здійснюється безоплатно. > > **2.** Електронна інформаційна взаємодія Єдиної цифрової системи з іншими електронними інформаційними ресурсами відбувається шляхом взаємодії між ними, зокрема у вигляді обміну певними наборами даних. > > XI. Фінансове забезпечення діяльності Єдиної цифрової системи > > Фінансове забезпечення заходів з впровадження Єдиної цифрової системи здійснюється за рахунок коштів міжнародної технічної допомоги в рамках програм допомоги і грантів ЄС, урядів іноземних держав, міжнародних організацій, донорських установ, а також за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством. > > Директор Департаменту > > стратегічного планування > > та регіональної політики > > Д. Турчак